Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ще бъде ли преотстъпена поликлиниката в Несебър на частни наематели

архив
Снимка: Google

Обществен съвет Несебър изразява загриженост относно предстоящото гласуване в Общинския съвет на Несебър утре, с което се очаква окончателно да бъде отстъпена сградата на поликлиниката в Слънчев бряг на частни наематели. 

Става дума за парцел от 5 декара с голям сграден фонд, намиращ се в центъра на курортния комплекс, който до момента беше управляван от общинско дружество. С решение от ноември 2024 г. това дружество беше ликвидирано, а в последствие бе отменено и първоначално предложеното решение за провеждане на конкурс за нов наемател, поясняват от Обществен съвет -Несебър.


В последните седмици без конкурс са избрани три търговски дружества, които ще поемат голяма част от помещенията – включително аптеката, регистратурата, кабинетите и складовите бази, алармират от неправителствената организация и поясняват, че според справката в Търговския регистър всички тези фирми са свързани с едно лице.

За казуса Обществен съвет Несебър е подал сигнал до Министерство на здравеопазването, Министерство на вътрешните работи, Областна управа – Бургас и прокуратурата.

Проведени са срещи със служебния министър на здравеопазването като са предоставени данни и документи, свързани с процедурата, както и примери за модели на общинско здравеопазване в други черноморски общини -Поморие, Созопол, Царево. 

Очаквайте продължение на темата.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

36 г. от началото на прехода към демокрация

Навършват се 36 години от символичното начало на прехода от еднопартийна система към демокрация и пазарна икономика в България.  На 10 ноември 1989 пленум на управляващата Българска комунистическа партия сваля от власт дългогодишния свой генерален секретар и държавен глава Тодор Живков. Постовете заема тогавашният външен министър Петър Младенов, който..

публикувано на 10.11.25 в 08:16

БЧК-Бургас предоставя безплатен "топъл обяд" на нуждаещи се

БЧК - Бургас предоставя „топъл обяд“ на 30 социално слаби граждани в обществената си трапезария на ул. "Оборище" № 95. Услугата е започнала в началото на месец октомври и ще продължи до края на годината. Потребителите получават безплатна храна всеки делничен ден, съобщи директорът на червенокръстката организация Виолета Радева:..

публикувано на 09.11.25 в 17:00

Отбелязваме Международния ден за борба срещу фашизма и антисемитизма

Днес се отбелязва Международният ден за борба срещу фашизма и антисемитизма. Темата през 2025 г. е: "Говорете сега - борбата с фашизма не е радикална, тя е необходима!", предаде БТА. Международният ден за борба срещу фашизма и антисемитизма се отбелязва от 1992 г. по инициатива на европейската мрежа за борба с национализма, расизма, фашизма,..

публикувано на 09.11.25 в 09:48

Илияна Йотова: Княз Борис I превърна България във велика по дух

Вицепрезидентът Илияна Йотова определи като революционно делото на княз Борис I избрал българския народ да приеме християнството. Илияна Йотова беше патрон на честванията по повод 1 160 годишнина от покръстването на българите. Те се проведоха на територията на Националния археологически резерват „Деултум-Дебелт“. Според исторически хипотези имено тям в..

публикувано на 08.11.25 в 17:00

БНБ с информационни клипове за дизайна на евромонетите

БНБ пусна информационни клипове за дизайна на евромонетите с българска национална страна. Всеки ще може да си купи стартовите комплекти с евромонетите от 1 декември, като за физическите лица стойността е 20 лева. Бизнесът може да си купи стартови пакети за 200 лева. И в двата варианта стартовите пакети могат да бъдат купени от касовите..

публикувано на 08.11.25 в 12:00

Мерки срещу разпространението на горски пожари предприема община Тунджа

Мерки срещу разпространението на горски пожари и тяхното своевременно овладяване предприема ямболската община Тунджа.  Разработен от администрацията проект предвижда в труднодостъпния терен на Манастирските възвишения да бъде прокаран път, по който да преминават и противопожарни автомобили.  Един от най - рисковите райони в община Тунджа са..

публикувано на 08.11.25 в 11:00

Днес е Архангеловден

С празнични богослужения Българската православната църква чества светите ангели и техния предводител Архангел Михаил. Денят е познат като Архангеловден. Отбелязва се и като професионален празник на полицаите. Имен ден имат близо 240 хил. българи. Според свещеното писание ангелите са духове, служители на Бога и пазители на човеците. Ангелите укрепяват..

публикувано на 08.11.25 в 09:30