Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жителите на квартал "Горно Езерово" ще протестират срещу лошите пътища

| обновено на 27.04.25 в 08:12
Пътят към кв. "Горно Езерово"
Снимка: Пепа Петрова

Жители на кв. "Горно Езерово" и гражданско сдружение "Ние не мълчим" организират протест от 12:00 часа днес на площада в едноименния квартал.  След това той ще премине в шествие и временно затваряне на главния пътен възел.

Недоволството е срещу тежкото състояние на пътната инфраструктура в района, която от години е с дупки, въпреки обещанията за ремонт. 

На среща между кмета Димитър Николов и министъра на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов стана ясно, че от днес започва закърпване на критичните участъци от пътя за „Горно Езерово“. Също така тече процедура по разработване на проект за цялостно обновяване на настилката, като след финализирането му, ще бъде предаден на АПИ. 

Това, обаче, няма да промени намеренията на гражданите от квартала, които с години чакат така нужния ремонт. Пепа Петрова живее в „Горно Езерово“ от 1984 година. Тя ежедневно пътува до Бургас, където работи. Нейни близки също използват този път постоянно. Петрова е един от организаторите на протеста в неделя:

„От 84-а година не е преасфалтиран, не му е правен цялостен ремонт. Последният ремонт, който беше правен, е когато езерото „Вая“ заля пътя, но това там беше един участък от 10 метра. Миналата година правиха маркировка, изземане на проби и си остана така – маркировката се изтри. Нямаше никакви други действия. Вчера правиха бяла маркировка, а днес къртят. Кому е било нужно да има маркировка вчера, а днес да разкъртват и маркировката да изчезне? Дупките са огромни, разбиваме си колите.“

Хора, които ежедневно използват пътя, за да стигнат до работа, ще се присъединят към протеста:

„Имаме около 1000 подписа, входирани са в общината. Ще има и такива, които работят в Равнец, в Братово, учители от училището, детската градина, хора, които минават всеки ден от този път. Излизаме и затваряме пътя – за жалост ни доведоха до там. Няма да пропускаме никого!“

Възможно е затварянето на пътя да продължи и цял ден, посочи Пепа Петрова и уточни, че негодуванието няма да спре, докато не се предприемат реални ремонтни дейности, а не само закърпване.

Чуйте повече в звуковия файл:

По публикацията работи: Свобода Атанасова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

И село Светлина се опълчи на фотоволтаиците

На общо събрание жителите на село Светлина се обявиха срещу изграждането на фотоволтаици в землището им. Единодушно всички присъствали 108 души са гласували против проекта. Припомняме, че на площ от над 8000 декара в землищата на четири села в община Средец - Дюлево, Светлина, Орлинци и Суходол преди повече от година инвеститор получи..

публикувано на 31.07.25 в 08:15

Майка сигнализира за насилие над децата ѝ в интернат

Майка на деца от Сливен, които са били настанени Социално-педагогически интернат в село Варненци, настоява домът да бъде затворен, тъй като условията в него са лоши, а върху настанените е оказван тормоз. По- рано днес  омбудсманът Велислава Делчева  сезира няколко институции, за сигнали от УНИЦЕФ – България и Българския хелзинкски комитет, в които..

публикувано на 30.07.25 в 20:12

КЕВР утвърди по-ниска цена на газа за август

Комисията за енергийно и водно регулиране утвърди цена на природния газ за август в размер на 62,09 лв./MWh, без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС. На тази цена „Булгаргаз“ ЕАД ще продава природен газ на крайните снабдители и на лица, на които е издадена лицензия за производство и пренос на топлинна енергия. Утвърдената цена е с 3,8% по-ниска в..

публикувано на 30.07.25 в 15:12
Незаконният хоспис в с. Ягода

Увеличават санкциите за незаконни социални домове

С до 5 години лишаване от свобода и глоба от 1 000 до 5 000 лв. да бъдат наказвани лицата, които без лиценз предоставят услуги като дом за възрастни хора, ако в едногодишен срок след като веднъж са били глобени, отново извършват такава дейност. А ако юридическо лице се е обогатило от тази дейност, да търпи имуществена санкция от 100 000 лв. Това са..

публикувано на 30.07.25 в 14:49
Борислав Гуцанов

МС отпуска 900 000 лв. помощи за семействата, пострадали от пожарите

900 хиляди лева допълнителна помощ за семействата останали без къщи заради пожарите осигури правителството. Освен еднократната помощ от 1914 лева, която се полага от социалните служби, се осигуряват по още 3 хиляди лева, за които може да се кандидатства веднага. Министър Борислав Гуцанов разясни: "Тоест стават 5000 лева, като допълнително могат да..

публикувано на 30.07.25 в 14:25

Община Созопол получава държавен имот за изграждане на ВиК инфраструктура

Министерски съвет на днешното си заседание реши имот - публична държавна собственост в гр. Черноморец да стане частна държавна собственост и предоставя в собственост на община Созопол за изграждане на общински обект от първостепенно значение - Канална помпена станция „Червенка 1“ за отвеждане и пречистване на отпадъчни води.  Обектът е част от проект..

публикувано на 30.07.25 в 14:21

В Сливен подменят уличното осветление на 11 булеварда

Започна работата по подмяна и подобряване на осветлението на 11 основни булеварда в град Сливен, съобщи Общината. Съществуващите осветителни тела ще бъдат демонтирани. Ще се разположат допълнителни стълбове и нови осветителни тела. Ще се полагат нови, захранващи кабели. Предвижда се на тротоара по дължината на някои от булевардите да се изгради..

публикувано на 30.07.25 в 13:39