Конфронтацията между властта и демонстрантите в Украйна се задълбочи след като външният министър на страната Леонид Кожара и опозиционният лидер Виталий Кличко се изправиха лице в лице на Международната конференция по сигурността в Мюнхен.
Кличко показа на Кожара снимки на демонстранти, пострадали от полицейско насилие, а външният министър заяви, че голяма част от протестиращите са екстремисти и попита лидера на "Удар" дали им симпатизира. Подкрепяте ли екстремистките групи, които носят емблеми и знаци, наподобяващи нацистки символи? с тях ли сте? подкрепяте ли екстремистите, които нападат полицията с коктейли Молотов, попита Кожара.
Кличко не отговори, но по-късно, в изказване пред поддръжници на опозицията, отново призова властите в Киев да изпълнят исканията на хората. Достатъчно престъпления, достатъчно корупция, достатъчно чакахме по-дборото си бъдеще. Проявихме достатъчно търпение, но не можем да чакаме повече, подчерта Кличко.
Конфронтацията между управляващи и опозиция се задълбочи и след интервюто за телевизия Ал Джазира на Леонид Кожара, в което той постави под съмнение разказа за мъченията на лидера на опозиционния Автомайдан Дмитро Булатов. В петък Булатов разказа, че е бил похитен и подложен на мъчения повече от седмица. Изказването на Кожара предизвика лавина от възмущение в Украйна.
Двама горски работници ще направят оглед на място и с дрон при пожара на 2000 метра в Рила, с който дни наред се борят екипи на пожарната, горското и доброволци. Заради снощния дъжд, който продължи 4 часа, се предполага, че пожарът е почти угаснал. Днес пожарникарите няма да бъдат на терен. Ситуацията ще се изясни, когато горските..
Съединените щати разрешават връщането на своите дипломати в Ирак. Това става близо месец след тяхната евакуация, извършена точно след американските удари по ирански ядрени обекти, предаде БТА. Държавният департамент обаче продължава да не препоръчва на американците да посещават Ирак. Решението за връщане на дипломатите е взето въпреки..
С гражданско поклонение в Къкринското ханче и възпоменателна церемония пред паметника му в революционната столица Ловеч ще бъде отбелязана 188-годишнина от рождението на Васил Левски . Гражданското поклонение пред паметника на Васил Левски в двора на Къкринското ханче, където Апостола е заловен ще започне в 10.00 ч. Ще бъдат поднесени и венци..
Сирийската държавна новинарска агенция САНА съобщи за нов израелски удар в южната част на Сирия в района на населявания основно с други град Суейда, предадоха Ройтерс и Франс прес. Това е първи израелски удар по Сирия от изтеглянето през нощта на сирийските правителствени сили от Суейда, както беше поискал Израел. Силите бяха разположени..
Задържане по принцип за даден вид престъпление е крайно неприемливо. Никое престъпление само по себе си не е основание по принцип човек да бъде задържан, независимо колко се вълнува обществото. Борбата с престъпността не може да се води чрез задържане на всяка цена . Това мнение изрази пред БНР Ина Лулчева, адвокат на кмета на Варна..
Преобладаващият брой пожари възникват вследствие на човешка намеса. Повечето от тях са причинени от небрежност. Само 4% са естествените причини за пожари . Това обясни в интервю за БНР Добромир Добринов, старши експерт "Природозащитно законодателство" във WWF. Климатичните промени оказват индиректно влияние , обясни експертът и даде..
Катар, Египет и Съединените щати са представили на Израел и палестинската ислямистка групировка "Хамас" актуализирано предложение за прекратяване на огъня в Газа, съобщи американското издание "Аксиос", като се позова на два запознати източника. Двете основни актуализации в последното предложение са свързани с обхвата на изтеглянето на..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
Оставаме в неяснота и несигурност по отношение на две ключови фигури в съдебната власт . Парламентът може да докара съдебната система до пълен..