Парламентарната група на ГЕРБ предлага замразяване на депутатските заплати. Според депутата Димитър Главчев на опозицията й е неудобно да получава увеличение при ниския рейтинг на Народното събрание:
Няма как, гледайки как работи този парламент, човек да не изпита неудобство, пък и изведнъж да му се увеличи заплатата. А като направим и съпоставка с 354 лева на месец, с които се увеличава заплатата, с 4-5 лева, с които ще се увеличи пенсията и то от месец юли, като сравним минималната заплата, която е 340 лева, ние не смятаме, че това е популизъм. Внасяме предложение за замразяване на заплатите, като се надяваме скоро да престанеме да ги взимаме и тези заплати, тъй като искаме, както знаете, оставка на правителството и разпускане на парламента.
Мая Манолова заяви, че БСП ще подкрепи замразяването на депутатските и министерските заплати. По думите й, за останалите групи, чиито възнаграждения се формират на базата на заплатите на народните представители, трябвало да се помисли.
Безспорно доходите на българските граждани се повишават. Безспорно това е факт по време на управлението на правителството на Пламен Орешарски. По отношение на депутатските заплати, да, но по отношение на останалите граждани, нека се следва общата тенденция.
Министерство на образованието планира от следващата година в Националното външно оценяване по математика след 7 клас да бъдат включени няколко задачи по природни науки. Пред депутатите от парламентарната просветна комисия ресорният министър Красимир Вълчев мотиврира намерението: "Нашето намерение не е да има отделен изпит по природни..
Не мисля, че правителството е слабо, то е стабилно, но по-важно е дали мнозинството, което го подкрепя е стабилно, каза Марчела Абрашева, директор на регионалния офис на Международната социологическа агенция “Кантар", в интервю пред БНР. В предаването "Нещо повече" тя коментира стабилността на правителството и дали ще има нови избори..
Голям пожар гори на Халкидики, където има много български туристи. В момента в гасенето участват осем самолета и два хеликоптера. Гражданска защита е известила жителите и туристите за опасността. Пожарът е на север от Вурвуру, на Ситония. Гражданска защита извежда жителите и туристите към Никити. Властите насочиха максимални сили в..
Кръводарителска акция под надслов "Животът е в капките" се проведе тази сутрин в кръвните центрове в София, Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора и Благоевград. Кампанията беше организирана от няколко неправителствени организации, за да насочи вниманието на хората към нуждата от кръв в разгара на летните месеци, когато се увеличава броят на пътните..
Помощта за отопление за новия отоплителен сезон 2025/26 ще бъде 121,34 лева на месец, или 606,71 лева за петте месеца на подпомагането. Това оповести социалният министър Борислав Гуцанов пред ресорната парламентарна комисия. Той допълни, че размерът на помощта е с 9,8% по-висок в сравнение с изминалия отоплителен сезон, когато бяха..
Парламентарната група на Алианса за права и свободи разпространи позиция относно напускането на ПГ на АПС от народния представител Мюмюн Мюмюн: Още един депутат напусна ПГ на Алианса за права и свободи "Призоваваме народния представител Мюмюн Мюмюн, който обяви, че напуска парламентарната група на "Алианс за права и свободи", да подаде оставка..
Близо 600 общински училища ще получат финансова подкрепа по национални програми в образованието. За една от тях - "България - образователни маршрути" - правителството отпусна почти 12 милиона лева. Националната програма "България - образователни маршрути" беше създадена преди две години. Със средства от Бюджета се финансират ученически..
Между 35 и 40 хиляди души се очакват за Джулай морнинг в Созопол и околностите на града . Това каза пред БНР кметът на община Созопол Тихомир Янакиев...
Още юни максималните температури в България бяха значително по-високи от климатичните норми. Тенденцията е горещата вълна да продължи . В следващите..
Най-добрите поп певци и музиканти у нас започнаха кампания за набиране на средства за колегата си Данаил Данаилов, когото всички приятелски наричат..