Темата за насилието срещу жените вълнува Европейския парламент вече втори мандат. Усилията са насочени към това да има стратегия за борба с насилието върху жени и план за действие. До ден днешен обаче няма нито законодателство, нито стратегия.
Всяка четвърта жена в България е била жертва на насилие. Стряскащ е фактът, че много малка част от тези жени споделят това, което се е случило, още по-малко да споделят с институциите. Данните от последното изследване на Европейския съюз сочат, че 28% от българските жени са станали жертва на физическо насилие, 39% от българските жени са жертва на психологическо насилие, 10% - на сексуално насилие. Данните са от 10-те месеца, предхождащи това изследване.
В страните членки насилието срещу жени, особено в семейството, се смята за табу от органите на реда и това са вътрешни отношения. Няма единна дефиниция за това какво се случва ако един мъж набие една жена, обобщава българският евродепутат Антония Първанова.
Докъде е стигнала стратегията за правата на жените, която обсъжда Европейския парламент - чуйте Антония Първанова. Чуйте и репортаж от акцията „Извърви един километър в нейните обувки“ на 8 март в, при която мъже на токчета и жени с боксови ръкавици предприеха поход по булевард „Витоша“ срещу насилието срещу жените.
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Приключва международната система, която бе учредена в края на Втората световна война, чийто резултат беше ядреният чадър, който Америка осигуряваше на..