Варненският и Великопреславски митрополит Йоан ще отслужи днес празнична великденска литургия в най-старата църква на Велики Преслав по случай третия ден от Христовото Възкресение.
Службата започва от 8:30 ч. в храма „Св. Св. Петър и Павел“. Миряните очакват с идването на Негово Високо преосвещенство в старопрестолния град да бъде донесен и благодатния огън.
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Д-р Юлиян Моллов от Силистра, който работи в чужбина, основа фондация на свое име. 40-годишният анестезиолог и специалист по реанимация има амбицията..