Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парламентът обсъжда искането на ГЕРБ за отстраняване на Мая Манолова

Снимка: БГНЕС
Парламентът започва работа с дебати по искането на ГЕРБ Мая Манолова да бъде отстранена от поста заместник-председател на 42-рото Народно събрание. Вчера депутатите от ГЕРБ внесоха искането с мотива, че Манолова системно нарушава Правилника на Народното събрание.

Председателят на парламента Михаил Миков насрочи дебата за днес, като се позова на Правилника на Народното събрание, според който искането за оставка се поставя на гласуване на първото заседание след деня на неговото постъпване. Дава се право и на засегнатото лице да бъде изслушано. Искането е прието, ако за него са гласували повече от половината от присъстващите народни представители.

Дневният ред на депутатите предвижда те да довършат и обсъждането на допълнителните разпоредби в Закона за МВР. След продължило повече от 13 часа заседание вчера, Народното събрание не успя да приключи работата по всички текстове от законопроекта.

След днешното заседание парламентът излиза във ваканция до европейските избори.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Александър Ненков: Не допускаме, че исканата оставка на Мая Манолова ще мине

Александър Ненков , депутат от ГЕРБ и член на временната парламентарната комисията за проучване на срещи на президента с представители на ЕРП-та, коментира в "Преди всички", че комисията противоречи на Конституцията: През 2012-а година Конституционният..

публикувано на 09.05.14 в 08:35
ВИЖТЕ ОЩЕ
Атанас Зафиров

Атанас Зафиров: Вчерашният акт на "Възраждане" засилва връзките в управлението

Играта със страховете на българите и с противопоставянето на лева на еврото е много опасна . Това заяви пред БНР лидерът на БСП Атанас Зафиров, вицепремиер в правителството на Росен Желязков, като обясни, че България е във валутен борд и левът..

публикувано на 23.02.25 в 11:34
На тази снимка от 11 юли 2021 г. папа Франциск се появява на балкона на поликлиниката

Папата е прекарал "спокойна" нощ, съобщи Ватиканът

Папа Франциск е прекарал спокойна нощ в болницата, съобщиха от Ватикана тази сутрин, след като вчера бе съобщено, че 88-годишният глава на Римокатолическата църква е в "критично" състояние. "Нощта премина спокойно, папата си почива", гласи..

публикувано на 23.02.25 в 11:28
Копие на прочутата статуя на Афродита в селището Фира, Санторини.

Земетресенията отказват туристите от лятна почивка на Санторини

Земетресенията отказват туристите от почивка това лято на Санторини. Трусовете продължават. Няма категорична прогноза за развитието на сеизмичната активност. След всеки по-силен земен трус има свлачища на скали. Властите забраниха на хората да..

публикувано на 23.02.25 в 11:18

Костадин Костадинов: По нареждане на Борисов бяха арестувани и унижавани наши хора

" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в еврозоната ". Това заяви пред БНР лидерът на партия "Възраждане" Костадин Костадинов. В..

публикувано на 23.02.25 в 10:58
Зеленски и Мицотакис при посещение на гръцкия премиер в Одеса, 6 март 2024 г.

Шествие в Атина за годишнината от руската инвазия в Украйна

За днес в Атина е насрочено шествие за годишнината от руското нахлуване в Украйна, организирано от украинската общност в гръцката столица. В телефонен разговор с президента Володимир Зеленски гръцкият премиер Кириакос Мицотакис е потвърдил..

публикувано на 23.02.25 в 10:35
Йонко Грозев

Йонко Грозев: България е уникална с "китайската стена" между изпълнителната власт и прокуратурата

" Никъде по света няма такава "китайска стена" между изпълнителната власт и прокуратурата, България е уникална в това отношение . Тази уникалност е основният проблем за нефункционирането на системата е един от основните проблеми. ... Не е нужно..

публикувано на 23.02.25 в 10:33

Седмица, белязана от протест, прераснал във вандалщина

Какво е общото между политическите ежби в парламента, високите цени, наркотиците и вейповете, пенсиите, новото име на столичното летище и един протест на "Възраждане", който отекна в Европа и дори председателката на Европейската комисия Урсула..

публикувано на 23.02.25 в 10:06