По интернет радио "Бинар" ще се показват обичани предавания на БНР и с картина. По повод предстоящата 80-та годишнина на медията програмният директор Иво Тодоров представи присъствието на медията в социалните мрежи. Това се случи на най-големия медиен фестивал у нас "Медия микс", който се провежда за 20-ти път в курортния комплекс "Албена".
БНР е медията, с най-голяма социална функция в България, каза Иво Тодоров и поясни:
През всичките тези 80 години Българското национално радио е упражнявало своята силна социална функция - да комуникира с хората, хората да комуникират помежду си чрез радиото, да научават информация, да обменят информация.
Панайот Кирилов Чинков е първият български коментатор, който звучи по радио София през 40-та година:
Разказват, че когато започвали неговите рубрики, улиците на града опустявали. В днешно време „Фейсбук“ е една от най-използваните в България социални мрежи. Това е място, където представяме и Българското национално радио своите програми и предавания. Място, където е добре да се комуникира с аудиторията, защото по този начин се генерира трафик към интернет-портала на БНР. От друга страна се прелива аудитория от ефира към Интернет и от Интернет към ефира.
Бъдещето на традиционното радио е в развитието на така нареченото хибридно радио, където се съчетават образ и картина, смята Иво Тодоров:
Идеята е този риалити момент да се развие още повече. Слушателят да стане и зрител, и съпричастен визуално на случващото се в студиото. Ние имаме идея някои от популярните предавания на Българското национално радио да се показват и с картина по "Бинар".
В рамките на "Медиамикс" на Северния плаж на "Албена" е разположена арт-инсталацията "Радиото на БНР - старинно и модерно", която показва радиоапарати със старата визия и модерните приемници.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..