Точно на обед трябва да започнат политическите консултации. В изпратените покани от страна на мандатоносителя БСП до другите партии в парламента се отбелязва, че желанието е да се обсъдят постигнатите договорки на Консултативния съвет за национална сигурност при президента. По време на тези консултации при държавния глава беше посочен периодът между 28-и септември и 12-и октомври за определяне на дата за предсрочните избори. Така възможните дати са 28-и септември, 5-и октомври или 12-и октомври. От БСП заявиха, че избори ще има и ще бъдат в рамките на посочения от президента срок. Председателят на Движението за права и свободи Лютви Местан заяви, че и трите възможни дати за провеждане на предсрочните парламентарни избори устройват движението. Това беше и мнението на ГЕРБ доскоро. Преди дни обаче лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че партията му иска избори на 14-и септември и за тази дата ще настоява по време на консултациите.
А вчера, след като за втори пореден ден беше провалено заседанието на Народното събрание поради липса на кворум, заместник-председателят на парламента и депутат от ДПС Алиосман Имамов прогнозира по-ранни избори, защото, по думите му, блокирането на работата на парламента със сигурност ще ускори датата на вота и всички процедури, свързани с изборите.
Председателят на парламентарната група на Коалиция за България Атанас Мерджанов, който трябва да води политическите консултации днес, беше категоричен, че ако няма кворум и ако не се проведат тези консултации, БСП ще излезе със специална декларация.
Отново на дневен ред е и освобождаването на Сергей Станишев като депутат в 42-рото Народно събрание. Това ще е третият опит, който най-вероятно днес ще е успешен.
Очаква се депутатите да започнат и с обсъждането на законопроекта за изменение и допълнение на Закона за здравето, който предвижда въвеждането на електронни здравни карти.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..