Ако утре Министерският съвет не гласува дължимата сума на шуменското дружество „Автомагистрали - Черно море“, през следващата седмица ще изместим протеста в София - това заявиха синдикалният лидер в пътно-строителната фирма Георги Янков и председателят на КНСБ в Шумен Анета Денева. И днес работещите в дружеството излязоха на протест и блокираха за повече от половин час главните пътища Варна-Русе и Варна-София. И на двете отсечки се образуваха задръствания от над 2 километра, но шофьорите изчакаха търпеливо.
По информация на синдикатите, държавата дължи на "АМ - Черно море" 14 000 000 лева общо като в сумата влизат и неплатените средства по стари договори от отсечката на АМ "Хемус", открита миналата година. Ако средствата не са включени в утрешния дневен ред на МС, се очаква още в началото на следващата седмица работниците от дружеството да блокират сградите на Агенция "Пътна инфраструктура", МРРБ и МС. Това каза регионалният лидер на КНСБ Анета Денева, която подкрепя протеста на работниците от първия ден.
Не може по този начин да бъде неглижирана една голяма фирма, която е може би най-голямата в нашия регион и осигурява живота на много семейства.
Денева обясни, че днес минути преди протеста тя е разговаряла с областния управител Венцислав Венков. Той й е казал, че според предварителната информация от МРРБ, исканията на АМ "Черно море" ще бъдат решени до 21-ви юли.
Съединените щати ще продължат да подкрепят военно Украйна , споразумението с Русия за прекратяване на огъня е близо, а сделката с Киев за украински редкоземни минерали е честна. Това са някои от изказванията на Доналд Тръмп по време на началото на срещата му с Володимир Зеленски в Белия дом, цитирани от Ройтерс. Тръмп не може да повярва,..
С 2 100 000 лева е нараснал оборотът на големите търговски вериги в третия четвъртък на организиран бойкот. Миналия четвъртък, по време на втората акция, веригите отбелязаха спад в оборота от 4,4%, а в първата седмица на бойкота спадът беше най-голям - почти 29%. Вчера освен големите търговски вериги, имаше призив за бойкот на банките..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил Божков за поръчителство на убийства и изнасилване СГС гледа дело срещу Васил Божков Филипова е свидетел по дело за подбудителство към умишленото убийство на Йордан Динов, Манол Велев и Бойка..
До батални сцени в Атина и Солун се стигна по време на демонстрациите заради жп-катастрофата с 57 жертви преди две години. Камъни и коктейли "Молотов" полетяха към сгради на различни институции и охраняващите ги полицаи. Транспортът в Гърция е блокиран до утре сутрин. Протестът пред парламента в Атина продължава, след като по-рано полицията..
В Помпей археолозите откриха в антична вила стая с уникални фрески, свързани с древното божество Дионис, датиращи от 1-ви век преди новата ера. Новата вила на мистериите в Помпей бе открита в центъра на древния град. Археолозите я нарекоха "Къщата на Тиасос" заради стенописите, свързани с мистериите на Дионис. Най-впечатляваща е голяма..
Съединените щати са дали съгласие за посланик на Русия във Вашингтон да бъде назначен Александър Дарчиев, съобщава руската агенция Интерфакс. Това е станало по време на вчерашните руско-американски преговори в Истанбул. Очаква се Дарчиев да замине за Съединените щати в скоро, съобщиха от руското външно министерство. От 2005 до 2010 г...
Британският министър на международното развитие Анелийз Додс подаде оставка заради обявените от премиера Киър Стармър съкращения в бюджета за чуждестранна помощ, чрез които да се финансира увеличаването на разходите за отбрана. В писмо до сър Киър Стармър, Анелийз Додс каза, че съкращенията на международната помощ, обявени по-рано тази..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..
70 работници и служители на плевенската фирма "Паркстрой" ще си получат спрените заплати до дни. Общината намери решение, след като отправи..