Новоизбраният външен министър на Обединеното кралство Филип Хамънд заяви, че би гласувал страната му да напусне Европейския съюз, освен ако в съюза не се проведат значителни реформи.
Според него някои от настоящите разпоредби са "просто неприемливи" и застава зад думите си отпреди година, че ако трябва да избира сега, би гласувал за излизане от ЕС, съобщи "Гардиън".
"Ако няма никаква промяна в начина, по който Европа се управлява, никаква промяна в баланса на правомощията между националните държави и ЕС, никакво предложение за това как еврозоната може да успее и да съществува съвместно със страните извън нея, това не е Европа, която може да работи за Великобритания в бъдеще. Трябва да има промяна, трябва да има предоговаряне", каза той, цитиран от британския вестник.
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Приключва международната система, която бе учредена в края на Втората световна война, чийто резултат беше ядреният чадър, който Америка осигуряваше на..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.