От днес в страната започват работа 179 обществени трапезарии, в които ще се хранят безплатно 13 хиляди 250 социално слаби българии бездомни деца.
В Разград в рамките на инициативата ще бъдат подпомогнати 50 души, 60 ще са хората, ползващи трапезариите в община Троян.
Обществената трапезария в Мадан ще осигурява обяд и за многодетни семейства.
175 социално слаби граждани от четири общини на Търговищка област ще получават топъл обяд в продължение на седем месеца. Та са включени в социалните програми на обществените трапезарии, които отварят врати от днес /01.10/.
Заради липса на собствен транспорт, с който да се разнасят храната, общините се въздържат да включват ползватели на трапезариите от по-малките населени места, коментира Гергана Георгиева, директор на Областната дирекция "Социално подпомагане" в Търговище:
Предвижда се 175 души да получават безвъзмездно всеки ден топъл обяд в периода от 1 октомври 20014 година до 30 април 2015 година. Дейността на трапезариите е финансирана от бюджета на Министерството на труда и социалната политика чрез фонд "Социална закрила", като целта е през тежкия зимен период да се осигури помощ и подкрепа за най-уязвимите групи. Община Търговище обслужва граждани както от град Търговище, така и от село Острец, Дралфа и Макариополско.
В Поповско са включени 45 ползватели на трапезарията, а в общините Антоново и Омуртаг от социалната услуга ще се ползват по 50 души, уточни Гергана Георгиева.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..