71% от българските деца на възраст между 5 и 6 години имат поне 4 кариеса на временните си зъби, съобщи Венцеслав Стоев – председател на Сдружението на българските зъболекари. Над 30 на сто от децата у нас не полагат никаква грижа за оралната си хигиена.
По препоръка на Световната здравна организация 80 процента от децата до шест години трябва да са без кариес. У нас едва 29 на сто от децата на тази възраст са със здрави зъби. На 12 години имат по три развалени зъба, а само девет процента от 18-годишните са без кариес. Всяка година у нас се изваждат около десет хиляди постоянни зъба годишно на децата, преди да навършат пълнолетие.
По традиция от Сдружението на българските лекари през последните три месеца на годината в детските градини се провежда кампанията "Веселите зъбки". Тя цели да се създадат навици за почистване на зъбите от най-ранна възраст.
В Плевен втори ден продължава изложението на българските университети и колежи. В тазгодишното издание, организирано от Общината, участват 31 университета. Днес на щандовете на университетите и колежите очакват ученици и родители от 9.00 до 12.30 часа. Подредени са в хотел "Ростов на Дон", изложението е под наслов "Избирам да уча и остана в..
Конституционният съд ясно каза, че има сериозен проблем във валидността на преброяването на резултатите , което всички ние знаем. Това вече е факт и по него не може да се спори. Този коментар направи в интервю за БНР Марчела Абрашева, регионален директор за Югоизточна Европа на Международната социологическа агенция "Кантар". Според нея е..
Лидерът на Северна Корея Ким Чен-ун е наблюдавал тест с изстрелване на стратегическа крилата ракета, съобщи официалната новинарска агенция на страната. Ким е разпоредил пълна готовност за използване на способностите за ядрена атака, което ще осигури най-ефективната защита на страната, допълва агенцията. В съобщението се уточнява, че ракетата е..
Откакто сме в Шенген няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган, какви разрешителни се използват, от кой, кои имат право и използват ли се, коментира в интервю пред БНР Йоана Лалова, зам.-председател на Европейски транспортен клъстер. "Ние имаме "Автомобилна администрация", която не функционира и не..
Земетресение с магнитуд 5 по скалата на Рихтер разтърси южното крайбрежие на архипелага Кралство Тонга, разположен в южната част на Тихия океан. По данни на австралийската геоложка служба - трусът с дълбочина около 10 километра е бил усетен най-силно на главния остров Тонгатапу, където се намира столицата Нукуалофа, предаде БТА. Не се..
Московското международно летище "Шереметиево" е възобновило тази сутрин полетите от и за него след прекъсване през нощта. Това съобщават в Telegram руските авиационни власти, цитирани от Ройтерс. От агенцията напомнят, че ограниченията са били въведени, за да се гарантира сигурността на полетите, както и че е имало отклонен самолет, който..
Днес отбелязваме Световния ден на редките болести, който тази година минава под мотото "Повече, отколкото можеш да си представиш". Пред БНР доктор Мила Байчева - ръководител на Клиниката по гастроентерология в Специализираната педиатрична болница "Проф. Иван Митев" каза, че на много места у нас тези болести все още не са добре познати, а хората с..
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..