Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Преглед на печата

"След урагана "Цветан" държавата е в шок", е заглавието на първа страница на вестник "Преса". "БНБ чака парламента, хората чакат парите си, белезници чакат виновните", добавя още "Преса" по повод кризата с Корпоративна търговска банка.

"Капитал дейли" цитира банкери и икономисти, според които единственият изход за КТБ е несъстоятелност.

Според "Стандарт", най-рано в началото на декември, за Никулен, ще се реализират първите върнати влогове от КТБ.

И още едно заглавие от "Капитал дейли"  - 253 милиона лева е отчетеното от БНБ увеличение на проблемните кредити в банковата ни система през септември. За изминалите девет месеца от годината проблемните кредити у нас са нараснали до почти 10 милиарда лева.

Водещото заглавие на "Сега" е посветено на бъдещото уравление на страната. "И следващият кабинет ще е по формулата "Орешаски", в новото правителство ще участват ГЕРБ и реформаторите, а "Патриотичният фронт" ще дава подкрепа в парламента. АБВ пък ще подкрепя опеделени политики", пише още "Сега".

"Земя" излиза с водещо заглавие "Първа крачка към кабинет", "Патриотичния фронт" сближи позициите си с ГЕРБ.

Според "Дума", ГЕРБ и "Патриотичният фронт" са на крачка от коалиция, БСП засега отлага разговорите с партията на Борисов.

Заглавието на първа страница на "Телеграф" съобщава, че най-много българи с наднормено тегло живеят в София и Монтана, а най-слаби са жителите на Русе и Бургас. Лекарите отчитат истинска епидемия от затлъстяване, подчертава изданието.

Друго стряскащо заглавие е на "Новинар". Научаваме, че на летище София, за първи път в света, е открит нов синтетичен канабис. Пратката е от Китай с крайна дестинация Пирдоп.

Според "Труд", местните власти ще определят цените на такситата. Вече няма да има фиксирани цени за определен маршрут, каквато практика имаше досега при някои фирми. Изданието прогнозира край на ниските цени за таксиметрови превози.

"24 часа" излиза със заглавие - "Първият грип през ноември", а "Монитор" цитира предложение на пациентските организации, грипните ваксини да станат задължителни и да са безплатни. Три милиона българи се разболяват от грип всяка зима и това е мотивът за предложението, допълва вестникът.

Вестник "24 часа" публикува анализ на финансиста Джордж Сорос, озаглаен "Събуди се, Европо!". "Спасявайки Украйна, Европейският съюз ще спаси себе си", смята Сорос и коментира, че предизвикателството за съществуването на Съюза идва от Русия.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

От "Майчин дом" представят позиция по случая с родилката, обвинила лекарка

От университетската болница "Майчин дом" ще представят професионалната си позиция по случая с родилката, която обвини лекарка, че по време на раждането е проявила физическа и вербална агресия. След публикация на  Антония Андонова в социалните мрежи, от агенция "Медицински надзор" обявиха, че започват проверка. Агенция "Медицински..

публикувано на 12.07.25 в 10:25
Корнелия Нинова

Нинова: Непокорна България вече е официално регистрирана партия

Корнелия Нинова съобщи в социалните мрежи,че "Непокорна България" вече е официално регистрирана и вписана като партия със структури в 15 области.  Ляво-центристка и народна партия, единствените, които не са били в подчинение на Борисов и Пеевски,  подчертава  Нинова.  

публикувано на 12.07.25 в 10:13
Бойко Борисов

Борисов: Още един добър знак за инвеститорите и икономиката след решението за еврозоната

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов написа във фейсбук: Scope Ratings повиши дългосрочния кредитен рейтинг на България "Трета агенция след "Standard & Poor’s" и "Fitch" отчита положителната перспектива за България. Държавата е стабилна и с възходящ хоризонт, сочат обективните международни оценки. Това е още един добър знак за инвеститорите и за..

публикувано на 12.07.25 в 10:03
Мартин Минков

Мартин Минков: Изключителен антибългаризъм залива македонското общество, дава отровни плодове

" Когато национален приоритет е налице, ние сме в състояние да се обединим, да го защитим . Ние като държава имаме нужда от национално отговорна стратегия на поведение, особено в проблемния регион, в който живеем , и по отношение на най-близката до нас РСМ. Това не непременно означава писмен документ." Това мнение изрази пред БНР..

публикувано на 12.07.25 в 09:59

Председателят на парламента на Албания: Ще станем пълноправен член на ЕС през 2030 година

Албания ще стане пълноправен член на Европейския съюз през 2030 година и това е напълно реалистичен план, смята председателят на Парламента на Албания. До края на тази година Тирана очаква да отвори всички глави от процеса на преговори с Брюксел.  95% от албанците подкрепят присъединяването на страната към ЕС. Затова за властите в Тирана това..

публикувано на 12.07.25 в 09:46

Scope Ratings повиши дългосрочния кредитен рейтинг на България

Scope Ratings повиши дългосрочния кредитен рейтинг на България на ’A-’ от ’BBB+’ в местна и чуждестранна валута. С тази оценка България за първи път получава рейтинг, който е от високия инвестиционен клас. Перспективата пред рейтинга е стабилна. Според агенцията присъединяването към еврозоната ще укрепи кредитния профил на България чрез..

публикувано на 12.07.25 в 09:23

Кметицата на Скопие беше нападната, докато инспектира незаконен строеж

Кметицата на Скопие Данела Арсовска призова министъра на вътрешните работи Панче Тошковски да подаде оставка, след като беше нападната на публично място, докато прави инспекция на незаконен строеж, а министърът иска първо да се провери кой е предизвикал нападението В телевизионно интервю министърът Панче Тошковски обясни, че трябва да има..

публикувано на 12.07.25 в 09:11