Водещите заглавия на централните вестници днес са разделени наполовина за новото правителство и за фалита на КТБ. Според вестник Сега, новите управляващи планират да въведат още един данък – върху операциите на капиталовите пазари. Всички днешни издания публикуват и части от програмата за управление, подписана и подкрепена от ГЕРБ, Реформаторския блок, АБВ и Патриотичния фронт.
В рубриката на Сега "Наблюдател" пише "Реформи тука всякакви забравете!", в програмата за управление щедро се обещава на всекиго по нещо, без да е ясно откъде ще се намерят пари за често противоречащите си идеи. Интерпретацията на Труд е "Борисов с кабинет на тежкия компромис", а в коментар и в анализ на изданието се казва, че това правителство е еманация на прехода и рано или късно ще прерасне в програмно. Според политическия анализатор Антоний Гълъбов Патриотичният фронт още не знае, че държи ключа за стабилност на кабинета. Вестник Земя коментира, че наред с добрата новина, че правителство ще има, е добра и позицията, която всяка партия си е избрала – БСП ще е опозиция, а в кабинета ще е представена не само десницата, но и социалната сфера в лицето на вицепремиера и социален министър Ивайло Калфин. Заглавието на Телеграф е "Борисов с четири вицета", а Дума пише "Тодор Танев не иска Лукарски за министър". Става дума за предложения за министър на образованието от гражданската квота на Реформаторския блок политолог професор Танев, който критикуваше предишното правителство на ГЕРБ. Сега той не е съгласен с номинацията на лидера на СДС Божидар Лукарски за поста министър на икономиката. Заглавието на Капитал дейли е лаконично – "Има правителство, няма КТБ". Стандарт допълва "За един час фалит на КТБ и нов кабинет". Макроикономистът Георги Ангелов съветва в коментар за изданието бързо да се събере каквото може в КТБ. Социологът Юлий Павлов прогнозира, че ГЕРБ и Реформаторският блок биха имали пълно мнозинство при нови избори.
24 часа избира за акцент на първа страница и предстоящия днес закрит пленум на ръководството на социалистите със заглавие "Седмоноемврийска революция в БСП". Кирил Добрев и Костадин Паскалев прогнозират, че ако Миков предприеме реформи, рискува много, но дава шанс на партията. Заглавието на първа страница на "Преса" е "За сбогом на Близнашки КТБ фалира". Актуалният от повече от година въпрос "Кой?" днес звучи така "Кой предложи Божидар Лукарски", пише още вестникът.
Монитор информира за конфликт между пациенти и Здравната каса. Онкоболни спечелиха битка с Касата и Министерството на здравеопазването за дискриминация, което ще доведе до лавина от съдебни дела срещу двете институции заради липсващи лекарства и терапия.
Новинар избира друг акцент. "Общината обяви война на билбордовете, край на рекламите в центъра на София". Общинарите обаче оставят външните маси на заведенията. Изданието предлага интервю с професор Герхард Мангот, експерт по проблемите на енергийната сигурност и Източна Европа. Той не вижда скорошно решение на конфликта в Източна Украина и добавя, че Европейската комисия прави политиката си за сметка на сигурността в газоснабдяването на източноевропейските страни.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..