Валежи до 30 литра на квадратен метър налагат жълт код за опасност в седем области – Бургас, Ямбол, Хасково, Кърджали, Пловдив, Смолян и Пазарджик. Очаква се покачване на реките в тези райони, съобщиха от Министерството на околната среда и водите.
В Ямболско са паднали 25 литра на квадратен метър дъжд.
Около половин метър остава до преливането на река Тунджа край Елхово. В момента водният стълб там е с височина от 3,46 метра при критични 4 метра. Повишено е нивото и край Ямбол, където тази сутрин са отчетени 3,43 метра при критични за града 6 метра.
За последното денонощие в региона са паднали между 15 и 33 литра на квадратен метър, но повишеното ниво на реката не се дължи на дъжда, а на източването на язовири по горното течение на Тунджа.
В Ямболска област има 31 потенциално опасни язовира, които са под непрекъснато наблюдение. Засега няма опасност от преливане на водоеми и скъсване на диги. За да се освободи допълнителен обем, от снощи е започнало изпускането на най-големия язовир в областта - язовир "Малко Шарково".
Заради продължаващите дъждове е затворен пътят Бургас - Лозово - Долно Езерово. Повишени са водните нива главно в община Приморско. В община Сунгурларе има залят мост. Пристанище Бургас е затворено за маневри заради силния вятър.
Пети ден остава ограничението на пътя Добрич - Генерал Тошево заради преобърнат руски тир, натоварен с 25 тона домати. Ромите от съседното село са наети да прехвърлят товара и след което пътят ще бъде отворен.
Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) изиска от "Виваком България" ЕАД (Виваком) провеждането на вътрешна проверка заради инцидента със значително въздействие върху мрежите и услуги на предприятието от 25 април 2025 година. КРС анализира срива в мрежата на "Виваком" Добрев иска доклад от КРС след проверка за проблемите във "Виваком"..
Електрозахранването в Испания и в Португалия ще се възстановява постепенно, като вече е налично в отделни райони, съобщиха от испанския оператор "Ред Електрика". Испания, Португалия и част от Франция останаха без ток Още не е ясна причината за масовото спиране на тока на Иберийския полуостров Би Би Си съобщава, че вече има ток в испанския..
"Лошо въоръжената Германия е по-опасна от добре въоръжената" - това каза президентът на Германия Франк-Валтер Щайнмайер на церемония по повод 70 години от присъединяването на тогавашната ФРГ към НАТО на церемония в щаб квартирата на Алианса в Брюксел. Като припомни, че страната му е отприщила разрушения и омраза, коствали живота на 60 млн. души,..
Около четири милиарда евро дълг е набран от международните пазари с две емисии, потвърдиха за Българското национално радио пазарни анализатори. Сумата е набрана чрез две емисии – 9-годишни и 13-годишни облигации, като това е първото излизане на външния пазар за годината. Пазарни анализатори коментират, че постигнатата доходност е в полза на..
Екипи на дирекциите "Социално подпомагане", съвместно с областните и общинските управи, започнаха обиколки на пострадалите от пороите семейства в Северозападна България. Целта е да се оценят нанесените щети след създалата се кризисна ситуация в областите Враца и Монтана и да консултират на място хората какви са възможностите да получат..
Привърженици на ЦСКА се събраха на "Орлов мост" и блокираха движението на ключовото столично кръстовище. Те протестират срещу решението на Общинския съвет, който отказа да приеме предложението на кмета Васил Терзиев новата метростанция на 4-и километър да се казва " СК ЦСКА" (съкратено от Спортен комплекс ЦСКА). Протестиращите за кратко затвориха..
Море да докара в София обеща Виргиния Захариева, журналисти, писател и психотерапевт, на премиерата на новата си книга "Пръски" в галерия One в София. Представянето е от 20 часа, утре - 29 април, а дрескодът е "Лято", обяви Захариева в интервю пред БНР. "Във водата се чувствам най-добре. Израснала съм на море и имам, и сол и пясък по..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Георги Георгиев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тодор Тагарев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Не мисля, че новата формация на Корнелия Нинова има бъдеще. Това заяви пред БНР Румен Овчаров, бивш министър на енергетиката и бивш висш функционер в..