Брюксел отрече разпространяваните от седмица непотвърдени информации, че Европейският съюз обмисля да изпрати свой представител в Скопие, който да контролира преговорите за излизане от политическата криза, и вече е започнал селекция на кандидатите, пише македонският Утрински весник. Говорителката на Европейската комисия Мая Коциянчич казала пред изданието, че ЕС продължава да поддържа активни контакти с македонските политически лидери и да подкрепя диалога, но не предвижда изпращането на специален представител освен досегашните посредници в диалога – евродепутатите Иво Вайгъл, Ричард Хоуит и Едуард Кукан и еврокомисаря по разширяването Йоханес Хан.
"Косово е единствената точка на несъгласие", пише сръбският вестник Данас по повод вчерашното историческо посещение на премиера Александър Вучич в Тирана. "Горд съм, че съм първият сръбски премиер, който дойде на официално посещение в Албания", заяви в Тирана Вучич и добави, че е дошъл в Албания от името на сръбските граждани. Той посочи, че "Сърбия смята и ще продължи да смята Косово за своя съставна част". Сърбия готви отговор на изявленията на косовския външен министър Хашим Тачи, че Прищина скоро ще внесе иск против Сърбия за геноцид, заяви снощи в Тирана Вучич, цитиран днес от вестник Блиц.
Правителството в Атина е оптимистично настроено и смята, че споразумение с кредиторите ще бъде постигнато до 3-ти юни. Европейските му партньори обаче не споделят тези очаквания, коментират гръцките всекидневници.
В. Етнос твърди, че преговарящите страни са на крачка от споразумение, което по всяка вероятност щяло да бъде потвърдено от Еврогрупата до 3-ти юни. "Ключът" за споразумението бил в различната интерпретация на финансовата дупка за тази година, пише в. Вима.
Кипър предприема мащабна реформа на изборното законодателство. Днес в парламента започва обсъждането на обширен пакет от 60 законопроекта и предложения за промени. Целта е новата правна рамка да бъде въведена преди парламентарните избори през месец май догодина. Гласуване по пощата, ограничаване на броя мандати на депутатите, намаляване на..
По минимум две безплатни влизания за час в Терминал 2 на Летище София поискаха от Националната Националната асоциация за защита на превозвачите и таксиметровите водачи. От асоциацията изпратиха писмо до "СОФ Кънект" – операторът на столичния аеропорт, и до медиите. "Решението за ограничаване на достъпа до Терминал 2 до десет минути е..
Мобилни полицейски екипи започват срещи с жителите на област Монтана от днес. Първите две села, които ще бъдат посетени, са Долна и Горна Вереница. Полицаите ще посетят до края на февруари жителите на 8 малки населени места на територията на областта. В състава на мобилните екипи влизат служители от криминална, икономическа, охранителна и..
На редовно заседание общинските съветници в Петрич ще разгледат предложение за повишаване на капацитета за пренос на природен газ от Гърция за България. Точката е включена в предварително обявения дневен ред на 12-ото редовно заседание. Сесията е насрочена за 13:30 часа, предаде БТА. Кметът на община Петрич Димитър Бръчков предлага общинските..
В Плевен днес се открива 22-то Международното изложение-договаряне "Пчеларство - Плевен 2025". Форумът продължава до 9 февруари и се провежда по повод деня на свети Харалампи – покровител на меда и пчеларите, който се отбелязва на 10 февруари. В изложението тази година ще участват над 100 фирми, пчелари и организации от близо 20 държави..
Индустриите от технологичната икономика представляват 20% от БВП, а не участват в официалния разговор. Това заяви пред БНР Доброслав Димитров, председател на Българската работодателска асоциация иновативни технологии / БРАИТ/. Асоциацията отново не успя да стане член на Националния съвет за тристранно сътрудничество. "Ние отговаряме..
Министърът на отбраната на Съединените щати Пийт Хегсет застана зад предложението на президента Доналд Тръмп – Америка да поеме контрола над Ивицата Газа. По думите на Хегсет всички опции са на масата. Тръмп заяви, че САЩ може да установят контрол над Ивицата Газа В интервю за телевизия Fox News шефът на Пентагона не разтълкува думите на..
Искане за нов конвергентен доклад, бих казал без ирония - дивергентен доклад, е решение на правителството на България. Трябва да се прецени имаме..
Ляво-центристко управление, което има ляво-центристка парламентарна опозиция . Така определи политическата обстановка в страната в интервю пред БНР д-р..
Има преподреждане на политическите съюзи . С тази констатация започна анализа си на политическата обстановка в страната социологът Андрей Райчев и..