Обиграване на състава – това е целта на националният ни отбор по волейбол на Първите европейски игри в Баку, това съобщи треньорът на "трикольорите" Николай Желязков, който ще води състава в Адзербайджан.
Подготовката ни върви по план, но финалите в Световната лига си остават цел номер 1 за националния отбор. Отборът ни тренира заедно само в три дни, като в два от тях играхме контроли с Гърция. Трябваше да проверим в какво състояние се намираме. Всички са здрави. Волейболистите са мотивирани да се представят на високо ниво и да се докажат, заяви Желязков на пресконференция.
България може да спечели квота за олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016 от Световната лига и поради тази причина най-големите усилия на треньорския щаб ще бъдат насочени в този турнир.
Точките от Световната лига важат и за олимпийските игри. Може да се спечели и директна квота. В Баку основната цел ще бъде обиграването на отбора. Турнирът там ще бъде силен. Отборът, който ще играе е много сериозен и с потенциал. Не отиваме там просто да играем. Максималист съм и се целя високо. Играчите трябва да покажат най-доброто от себе си. Словакия, Италия и Белгия може би ще играят с непознати отбори, все още нямам информация за тях. Германия и Русия ще се представят с много силни състави. Отиваме с нагласата да побеждаваме, трудно е да се прогнозира какво ще стане, добави Николай Желязков.
Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас. Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..
Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..
Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..
Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..
Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..
Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...
Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..