Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ДСБ номинира Вили Лилков за кандидат-кмет на София

Трайчо Трайков е предложен за водач на листата за общински съветници

Снимка: Архив, БГНЕС

Като кандидат за кмет на София, Вили Лилков постави за цел пред ДСБ и другите партии от блока разбиването на "бетона ГЕРБ" в София. Лилков беше номиниран от градското събрание на "Демократи за силна България-София". Кандидатурата му е подкрепена още от СДС, БЗНС, Съюза на репресираните в България и Българския демократически форум. 

Лилков, който е дългогодишен столичен общински съветник и лидер на ДСБ-София, а в момента е и депутат от Реформаторския блок, заяви:

Горд съм, че съм от ДСБ и съм горд, че всички политици до един, с които бях през тези години, нито са ме разочаровали, напротив – учили са ме;  нито за момент не са ме подвели и нито за момент не са ме карали да се срамувам. И аз ви казвам – няма да се продам, няма да се предам и няма да ви е срам от това, ако ме подкрепите в тази кампания.

Сн: БГНЕСЗа водач на листата за общински съветници в София беше издигнат Трайчо Трайков. Бившият енергиен министър напусна първия кабинет на ГЕРБ след скандал с премиера Бойко Борисов по време на визита в Катар. Трайков беше и член на Гражданския съвет на Реформаторския блок, който се разпадна след парламентарните избори:

Убеден съм, че силно реформаторско присъствие във Столичния общински съвет ще означава по-удобен и сигурен за живеене град, по-ефективно използване на всеки лев от общинския бюджет, повече приходи от общинската собственост.

Партиите от Реформаторския блок все още нямат подписано споразумение за общо явяване на местните избори, но всички декларират такова желание. 






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Депутатите отхвърлиха ветото на президента, връщат лимитите в болниците

С гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", БСП, ИТН и независимите депутати, напуснали групата на АПС, ветото на президента върху Закона за здравното осигуряване беше преодоляно. За повторното му приемане гласуваха 124 народни представители, 85 бяха против, трима се въздържаха. Д-р Николай Болтаджиев: Лимитите ограничават избора и..

публикувано на 31.07.25 в 13:01
Президентът Румен Радев приема почетния строй преди тържествената церемония за връчване на дипломите на офицерите от випуск 2025 „Сливнишко-Драгомански“ на Военната академия „Г.С. Раковски“, 31 юли 2025 г.

Румен Радев: Противопожарна техника трябва да се купува не за МВР, а за ВВС

Президентът Румен Радев заяви, че противопожарна техника трябва да се купува не за МВР, а във военновъздушните сили, където вече има създадени организация и екипаж. "Управляващите най-сетне трябва да вземат решение дали да се започне от нулата в МВР и тепърва там да се градят способности, което ще бъде много много по-бавно - минимум 6-7..

публикувано на 31.07.25 в 12:59

Италианският финансов министър заяви, че споразумението със САЩ предотвратява търговска война

Италианският министър на финансите Джанкарло Джорджети представи пред парламента картината от споразумението между САЩ и Европа относно митата. Джорджети приветства споразумението, което "възвестява края на период на несигурност и предотвратява търговска война". Той подчерта, че по-подробна прогноза ще бъде възможна едва след като всички..

публикувано на 31.07.25 в 12:19

Продължава потушаването на пожара в Пирин

Продължава гасенето на огъня в Пирин. Пожарът в района на Струмяни остава най-сериозният в България. Хората от село Плоски, община Сандански, днес се връщат по домовете си след два дни евакуация. Битката с огъня обаче продължава, а валежите от дъжд бяха малко и за кратко. Около 400 жители на санданското село Плоски бяха евакуирани  през..

публикувано на 31.07.25 в 12:10

Пандемия от виртуален аутизъм: Как да предпазим децата си?

Дългото стоене пред екрани на различни устройства причинава сериозни проблеми с очите и виртуален аутизъм при децата. Това обясни пред БНР д оц. Невяна Велева, офталмолог към детското очно отделение в УМБАЛ "Александровска", преподавател в Медицинския университет. "Проблемите с късогледството при децата вървят към пандемичен ръст. Не само в..

публикувано на 31.07.25 в 11:45

НС прие промените в Закона за публичното предлагане на ценни книжа

Парламентът прие на второ четене промените в Закона за публичното предлагане на ценни книжа, внесен от Министерския съвет. Това стана с гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС - Ново начало", "БСП - Обединена левица", ИТН и депутатите, напуснали групата на АПС. С промените, в българското законодателство се въвеждат мерки за прилагане на регламента за..

публикувано на 31.07.25 в 11:26
Костадин Костадинов

Костадинов обвини АПС и МЕЧ за невнесен вот на недоверие

Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов обяви, че заради МЕЧ и АПС не може да внесе вот на недоверие към кабинета - по темата за безводието в страната. "Всяка година вече стотици хиляди българи знаят, че ще имат воден режим. Не знаят само колко дълъг ще бъде и колко тежък ще бъде, а за съжаление този вот обаче няма как да бъде внесен. Не..

публикувано на 31.07.25 в 11:26