Със затоплянето на дните и наближаването на Великден дойде и времето за традиционното градско пролетно почистване на междублоковите пространства, паркове, градинки, детски и спортни площадки, и на местата, превърнати в сметища. Желаещите да се включат в почистването, трябва да се обадят на телефон 0700 144 10, за да могат екипи на общинското предприятие „Благоустрояване“ да извозят събраните отпадъци. Остарелите мебели и строителни отпадъци от бита могат да бъдат оставени до съдовете за смет. Непотребните електрически уреди ще бъдат извозвани безплатно от домовете след заявка на телефон 0800 14 100. От общината призовават местните жители да се включат в почистването и да събират отпадъците разделно - хартия, пластмаса, метал и стъкло - в жълтия контейнер или в чували до съдовете за смет.
В 11:30 ч. днес ще се проведе годишното поклонение в памет на жертвите на тоталитарния комунистически режим в концлагера "Белене". За трета поредна година поклонението се организира от Инициативна група. То беше възстановено по предложение на фондация "Истина и памет" през 2023 г. след 3-годишно прекъсване. Събитието е подготвено заедно с..
Хиляди сърби преминаха по централните улици на столицата Белград, с искане към властите да свикат предсрочни парламентарни избори. Студентите и други граждани, които протестират повече от половин година срещу режима на Александър Вучич, настояват за наказателна и политическа отговорност за трагедията в Нови Сад, където 16 души загинаха миналата..
В малкото градче Бобошево започна кампания за събирането на 200 хил. лева за лечението на 4-годишния Ивелин Стефанов, включват се и служителите от общинска администрация и 11-те съветници от местния парламент. Средствата ще са за постъпването и съответните интервенции и процедури за детето в клиника в Турция. Инициативата по събиране на..
Надявам се този Холокост в Газа да остане в човешката памет! Това заяви пред БНР д-р Милена Ангелова, реаниматор и анестезиолог. От началото на май тя работи като доброволец в болница в Ивицата Газа. "Всичко, което се случва тук, е необяснимо, няма как да се оправдае!" Намирам се в единствената болница, останала в южната част, разказа..
Гърция води дипломатическа битка, за да запази манастира "Света Екатерина" в планината Синай в Египет. Решението на египетския съд за прехвърляне на цялата собственост на манастира Света Екатерина на планината Синай на държавата предизвика остра реакция в Гърция. Манастирът е най-старият все още действащ християнски храм в света. Повечето..
"Изключително ми е трудно! Получавала съм заплахи. Това си е вид репресия - да си заключен и самата администрация да те репресира. Администрацията някой път съветва лишени от свобода с по-дълга присъда, като им предоставя различни облаги, да тормозят други лишени от свобода. Аз съм изживяла абсолютно всичко!". Съдът в Ловеч не уважи молбата на..
Велико Търново има потенциала и амбицията да приеме инвестиция от Китай за създаване на завод за електрически автобуси и свързаното с тях оборудване. Това са обсъдили на работна среща кметът Даниел Панов и Уан Мин, временно изпълняваща длъжността посланик на Китай в България. Китайски инвеститор вече е заявил намеренията си за изграждане на..
" Когато изграждахме структурите на ДПС през 1990 г. Чакъров, Местан, Адемов и Аталай ги нямаше . Те и още хора се криеха под масата, защото тогава..
Защо синът на шефа на ДАНС Пламен Тончев е съдружник с лице, което има и политически, и ъндърграунд връзки? Има ли доклад в ДАНС за това лице (Румен..
" Ахмед Доган сам си създаде "чудовище" и това "чудовище" изяде собствения си създател". Това каза пред БНР Танер Алимолла , лидер на партия ДОСТ:..