Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Представители на сектор "Тютюн" срещу пълната забрана за реклама и показване на тютюневите изделия

Цветан Филев: Това означава, че ще се продават тютюневи изделия под рафта, които ще са с неизяснен произход на тютюна в цигарите

Снимка: АМ

Представители на браншови организации от сектор "Тютюн" ще се срещнат по обед в Народното събрание със заместник-председателя на Комисията по земеделие и храни и депутати, за да представят несъгласието си с внесени преди седмица промени в Закона за тютюна.

Производителите и преработвателите на тютюн в България са срещу пълната забрана за реклама на тютюневите и свързаните с тях изделия, както и за забраната за показването им в лицензирани обекти за продажба. Това заяви председателят на Националната асоциация на тютюнопроизводителите Цветан Филев:

Това означава, че ще се продават тютюневи изделия под рафта, с неизяснен произход на тютюна в цигарите. За нас е учудващо, че предложението идва половин година след влизането в сила на директивата за тютюневите изделия на ЕС, която беше коректно въведена в българския закон за тютюна и тютюневите произведения.

Ако не бъдем чути и разбрани, сме готови да организиране протестни действия в защита на поминъка на десетки български семейства.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Братята музиканти Кай, Рей и Лео Гергови

Музикалната фамилия Гергови се завръща в България за незабравим концерт

След два изключителни концерта във Виена музикалната фамилия Гергови се завръща в България за незабравим музикален празник под мотото "Росен Гергов и синове" , част от големия Международен фестивал "Софийски музикални седмици" . В концерта днес от 19 часа в зала "България" в София младите солисти Лео, Рей и Кай представят нова програма, дълго..

публикувано на 28.05.25 в 12:33
Божидар Божанов

Божидар Божанов: Управляващото мнозинство носи отговорност за "силовите действия" на Пеевски

Съпредседателят на "Да, България" Божидар Божанов коментира днес, че управляващото мнозинство носи отговорност за "силовите действия" на Пеевски: "Пеевски ползва своите бухалки - прокуратура, НАП, Комисия за противодействие на корупцията за изцяло политически цели. Той комасира все повече кметове, унищожава партии, взима оставки на..

публикувано на 28.05.25 в 12:30

Професия "парамедик" – какъв е златният стандарт за обучение?

Румен Божилов е посветил живота си на спешната помощ и въвеждането в България на обучението по златния стандарт в поддържането на живота при травми, по който работят спешните служби в цял свят. Съпругата му и синът им също са отдали живота си на спешната помощ. Създаденият от тях център за професионално обучение "Прогрес и знание" е първият в..

публикувано на 28.05.25 в 12:16
 Кристин Лагард

Кристин Лагард е решена да довърши мандата си, заяви говорител на ЕЦБ

Гуверньорът на Европейската централна банка Кристин Лагард е обсъдила съкращаването на мандатаси, за да стане председател на Световния икономически форум, според основателя на форума в Давос Клаус Шваб. Това е обявил самият Шваб в интервю за "Файненшъл таймс". Мандатът на Лагард изтича през октомври 2027 година. Шваб напусна форума миналия месец..

публикувано на 28.05.25 в 12:02
Даниел Митов

Митов: Обществената поръчка за икони е стартирана по времето на кабинета "Петков"

Обществената поръчка на икони и балони, с които да се намалява пътния травматизъм  е стартирана по времето  на правителството с премиер Кирил Петков, с вътрешен министър Бойко Рашков и говорител Лена Бориславова. Това обяви министър Даниел Митов. Заместник-директорът на полицията ще бъде преместен на по-ниска позиция Тогава лично с..

публикувано на 28.05.25 в 11:59
Министърът на енергетиката Жечо Станков.

Битовите потребители остават за неограничен срок на регулиран пазар на тока

Цената на тока за бита остава регулирана и след първи юли, потвърди след заседанието на правителството министърът на енергетиката Жечо Станков. Предвижда се компенсациите за тока на домакинствата да бъдат 1 млрд. лева. С решение на кабинета държавата е гарантирала приходите във Фонд "Сигурност на електроенергийната система", за да бъдат..

публикувано на 28.05.25 в 11:49

Младеж на 19 г. е в монтанската болница след побой

19-годишно момче от Берковица е настанено в болницата в Монтана, след като е пребито от четирима млади мъже. Инцидентът е станал към 4.30 часа през нощта вчера на централния площад "Жеравица" в Монтана, когато четиримата от града на 22, 24, 25 и 28 години нанесли побой на момчето от Берковица. Пострадалият е настанен в хирургично отделение с..

публикувано на 28.05.25 в 11:31