Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Най-малко четири жертви на лавина във френски курорт

| обновено на 13.02.17 в 16:36
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Най-малко четирима души са загинали при падане на лавина във френските Алпи, която е затрупала група скиори и техния ръководител. Спасителните екипи продължават издирването. Петима души все още се издирват, но спасителните екипи губят надежда да открият оцелели.

Лвината е паднала днес преди обед край френския курорт Тин, близо да италианската граница. Досега са били открити телата на двама затрупани, а други двама са починали впоследствие.

Групата от девет души, повечето младежи под 20 години, по информация на радио "Франс енфо", са се намирали извън пистата за ски. Сигналът за бедствието е бил подаден от персонала на спортната база, веднага на мястото са били изпратени специализирани екипи и хеликоптери с медицинско оборудване.

Опасността от лавини днес в района е била на средно ниво - 3-та степен от 5-степенната скала. Най-вероятно вятърът и променливите температури са причинили бедствието.

През последните дни още двама скиори са намерили смъртта си във френските Алпи в разгара на курортния сезон през зимната ваканция.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Лиляна Павлова: На България няма да се наложи да спасява държави от еврозоната, които изпитват трудности

На България няма да се наложи да спасява държави от еврозоната, които изпитват трудности. Това заяви пред БНР Лиляна Павлова, бивш вицепрезидент на Европейската инвестиционна банка. "В договорите, които подписваме и в правилата, които функционират, много ясно е казано, че нито една държава няма да плаща дълга на друга . Ние участваме със..

публикувано на 24.11.25 в 09:10
Изглед към столицата на Косово Прищина.

Прищина остава без обществен транспорт

Косовската столица Прищина остава без обществен транспорт от днес, 24 ноември, съобщи вчера кметът Пърпарим Рама, цитиран от вестник "Коха диторе", предаде БТА. Той заяви, че това се случва, тъй като бюджетът на Прищина е "блокиран по изцяло политически причини" от косовското Министерството на финансите, като заяви, че за първи път в историята..

публикувано на 24.11.25 в 09:06

Антон Иванов: Сигурен съм, че ще има компенсация за битовите потребители и през следващата година

Сигурен съм, че ще има компенсация за битовите потребители и през следващата година. Това заяви пред БНР Антон Иванов, Български енергиен и минен форум. Той обаче не се ангажира с прогноза за размера й.  "Процесът на либерализация на пазара в България върви като последователно ценово приближаване на отделни групи потребители към онези нива,..

публикувано на 24.11.25 в 08:40
Валя Гигова

Валя Гигова: Адвокатурата е длъжна да пази авторитета на съда

Органите на адвокатурата са длъжни да пазят авторитета на съда . Съдът е единственото, което ни остана, за да запазим усещането за справедливост в обществото. Много трябва да се внимава с говоренето за съда. Това коментира в интервю за БНР адвокат Валя Гигова. Обществото трябва да бъде чуто, само че не може да бъде чувано от съда,..

публикувано на 24.11.25 в 08:29

"Изправи се.БГ" с жалба срещу поскъпването на зоните за паркиране в София

Представители на гражданската платформа "Изправи се.БГ" ще внесат в Административния съд София - град жалба, подписана от десетки граждани, срещу решението на Столичния общински съвет за двойно поскъпване на паркирането в синя и зелена зона.  Жалбата и подписката са насочени и срещу разширяването на зоните за паркиране. В различни..

публикувано на 24.11.25 в 08:18
Началникът на президентската администрация в Киев Андрий Ермак и държавният секретар на САЩ Марко Рубио в Женева, ноември 2025 г.

Христо Римпопов за мирните преговори за Украйна: Пазарлък, който започва от крайни позиции

Това по-скоро е план на Русия за прекратяване на войната, каза пред БНР журналистът Христо Римпопов от Клуб Z за огласения от САЩ мирен план, състоящ се от 28 точки. Възникват сериозни въпроси относно разделението на американската администрация . И при Байдън имаше разногласия, но тук те вече избиват на повърхността , отбеляза той...

публикувано на 24.11.25 в 07:46

Стачка на летището в Брюксел отменя полети

Полетът на "България ер" от Брюксел за София на 26 ноември е отменен заради започващата днес тридневна стачка в Белгия, пише в сайта на международното летище в белгийската столица. Всички излитащи оттам полети за сряда се анулират, но полетът от София за Брюксел ще се осъществи. Отменени са за 26 ноември всички излитащи и кацащи полети от..

публикувано на 24.11.25 в 07:29