Британският премиер Тереза Мей защити позицията си да свика предсрочни общи избори и не пропусна да обвини опозицията в подривни действия по отношение на Брекзит. В парламента, където бе гласувано предложението й за предсрочни избори на 8-ми юни, тя заяви: Общите избори ще дадат на страната 5 години на силно и стабилно ръководство, което ще ни изведе успешно през преговорите. И това е от изключително значение. Това е изпитание. Не е важно само как напускаме ЕС, а и как ще използваме възможнистите, които ни предоставя Брекзит. Консевративната партия, която аз оглавявам, е твърдо решена да излъчи правителството, което ще даде по-добро бъдеще на Великобритания.
Последва разгорещен дебат, с традиционната размяна на любезности, по време на които опозицията обвини премиара, че не е човек, на който може да се вярва, след като не спазва обещанията си. Мей отговори, че с управлението си Консервативната паритя е доказала, че е единствената, на която може да се вярва. Страсти обаче нямаше при гласуването.
Говорителят на Камарата на общините Джон Беркоу оповести одобрението на изборите с 522 гласа "за" срещу 13 "против". Разбивката на гласувалите „против“ показва, че това са 9 депутати от Лейбъристката паритя, трима независими и един северноирландски депутат.
Въпреки че парламентът няма да бъде разпуснат по-рано от началото на месец май, може да се каже, че предизборната кампания започна. Лидерът на либералдемократите Тим Фарън вече държа реч пред активисти на партията в югозападен Лондон.
Тереза Мей обяви, че няма да участва в телевизионни дебати, с което си навлече гнева на опозицята. Тя заяви, че ще участва само в дебати с гласоподаватели из цялата страна.
Вторият ден, обявен за бойкот на пазаруването в хипермаркетите, както и минусовите температури не опразниха магазините в Ямбол. Клиентите са по-малко в сравнение с другите делнични дни, повечето от тях знаят за протеста, но не вярват, че цените в магазините ще паднат. "Показваме, че сме съпричастни, обаче мисля, че големите вериги няма да..
В Центъра за временно настаняване "Света София" в столичния квартал "Захарна фабрика" ще се проведе кампания за раздаване на храна за бездомни хора . Инициативата е организирана от Столична община и Българската хранителна банка. 110 хранителни пакета ще бъдат раздадени на най-уязвимите , а именно тези, които са в центъра. Към момента там са..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да пазаруваме – чисто, модерно, но те наистина трябва да не спекулират с бранда "България". Влизате и виждате шевици и т. нат. и отзад, зад това прикрито национално производство, много често има стоки с друг..
Пожар горя в жилищен блок в столичния кв. "Банишора", на улица "Клокотница". От пожарната съобщиха за БНР, че сигналът е подаден малко преди 10.00 часа. На място са изпратени три противопожарни екипа с 15 служители и линейка. Евакуирани са хората от жилищния блок. Няма данни за пострадали и загинали. Огънят вече е потушен...
Жълт код за студено време е обявен за всичките 28 области на страната. Максималните температури са отрицателни , като на повечето места те са от -5 до 0 градуса. Хората се оплакват, че снегът в кварталите не е почистен и всичко е заледено. "Пред моето общежитие в Студентски град - домакините и охраната чистят, сипват сол. Основните улици и..
Във Велико Търново призивът за бойкот на големите търговски вериги днес не се случва. Пазаруват, както пенсионери, така и хора на средна възраст. Ниските доходи в комбинация с промоциите не обезлюдиха големите магазини във Велико Търново, а на касите има обичайните опашки от хора: "Хората са гладни, няма как да разчитат на тези хора, че..
Въоръжените сили на САЩ и Мексико се договориха да извършват координирани патрули от двете страни на общата граница, да засилят обмена на информация и да подобрят методите за комуникация, за да укрепят сигурността на границата, предаде Ройтерс. Командващият северноамериканското командване на въоръжените сили на САЩ генерал Грегъри М. Гийо и..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..