Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Преглед на печата

Снимка: Мария Пеева

"Хакнаха митницата, точат ДДС" - под това заглавие вестник "Труд" разказва за петъчната акция, при която бяха заловени 23-ма души след почти двегодишно разследване на прокуратурата и ГДБОП.  "22-годишен ай ти специалист създал вируса", чрез който се извършвал фиктивен инзос и внос на стоки, уточнява вестник "Телеграф".  
"Няма опит за източване на Здравната каса в "Бургасмед", категорична е директорката на регионалната каса Таня Макашева в интервю за БНР, което вестник  "24 часа" цитира. Заради този случай беше уволнен заместник-министърът на здравеопазването Стоил Апостолов, управител на лечебното заведение, припомня изданието.  
"Последни сме по здравеопазване в Европа", сочат данни на специализираното медицинско издание "Лансет", пише вестник "Труд". Страната ни е на 70-о място в проучването, обхванало 195 държави, допълва печатното издание.
"Проверяваме цака ли ни Западна Европа с по-лоша храна", информира вестник "Монитор" по повод започващите проверки на земеделското министерство за качеството на предлаганите у нас стоки. "БАБХ ще проверява ядем ли продукти "второ качество", добавят от вестник "СЕГА". "Вземат проби от шоколад, безалкохолни, млечни и местни продукти, както и от детски храни", уточняват от "Стандарт". 
"Рекордни полети до морето", извежда на първа страница вестник "Стандарт". Изданието се позовава на данни, разпространени от директора на летище Варна Димитър Костадинов по време на дискусия, инициирана от "Стандарт",  за новия туристически сезон. На нея браншът поиска среща с премиера Бойко Борисов за решаване проблемите на сектора, уточнява изданието. 
"Забраняват алкохола и кучетата по плажа" през идното лято, алармира вестник "Телеграф". След проверка на регулациите за сезон 2017, изданието е установило и други забрани. Сред тях са ограничения за туристите да влизат в морето голи и да оставят малчуганите си без надзор във водата.
"Дете с "бръмбар" вкара полицията в забавачка", разказва вестник "Монитор" за куриозен случай от варненската градина "Иглика". Там майка зашила записващо устройство в панталона на сина си, което обаче дежурната лелка помислила за бомба.
"Йовков изтече въпреки обсадата на матурата", пише вестник "СЕГА" за задължителната матура по български език и литература за кандидат-студентите. "Подобно на Яворов, който през 2015-а подсказа през "Фейсбук", че ще се падне, часове преди матурата човек с профил "Йордан Йовков" предупреди зрелостниците", допълва изданието. "Войната на таралежите" от Братя Мормареви  пък трябваше да преразкажат 7-класниците от името на Маляка, добавя вестник "24 часа". 
"За да спрат инцидентите с изгубени туристи, ученици маркират планините ни", информира вестник "Телеграф". Доброволците ще поставят табелите на 27 и 28 май, както и на 3 и 4 юни на предварително определени места. За благодарност, спането на част от децата ще бъде осигурено от хижари, както и мекици за закуска.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Броят на хората, загинали при силното земетресение в Източен Афганистан в неделя вечерта, надхвърли 1400.

Броят на жертвите на земетресението в Афганистан е вече над 1400

Повече от 1400 са вече загиналите при земетресението, разтърсило Източен Афганистан в неделя вечерта. Това съобщи Забиула Муджахид, говорителят на правителството на талибаните, цитиран от Асошиейтед прес. Жертвите на земетресението в Афганистан вече са 900 Трусът с магнитуд 6 предизвика масови разрушения в няколко провинции, като разруши..

публикувано на 02.09.25 в 16:18

Катастрофиралият сутринта трамвай е потеглил с максимална скорост след външна намеса

Трамваят, който рано тази сутрин катастрофира в София, е потеглил след външна намеса, заяви пред "Хоризонт" председателят на комисията по транспорт в Столичния общински съвет Иван Таков.  Трамвай излезе от релсите при Румънското посолство Той е гледал записите от камерите в кабината на ватмана: "Виждат се две момчета как обикалят..

публикувано на 02.09.25 в 16:11
Росен Желязков

Премиерът потвърди, че Деньо Денев е предложението на МС за председател на ДАНС

Премиерът Росен Желязков потвърди, че правителството е предложило за председател на Държавната агенция "Национална сигурност" да бъде назначен сегашният изпълняващ тази функция Деньо Денев. Окончателно решение не е прието, тъй като въпросът е на етап съгласуване с президента, уточни Желязков. Той коментира заявеното преди два дни от Румен Радев, че..

публикувано на 02.09.25 в 15:53
Мирослав Рашков, главен секретар на МВР

Публикуван е указът на президента за назначаването на Мирослав Рашков за главен секретар на МВР

Указът на държавния глава Румен Радев за назначаването на Мирослав Рашков за главен секретар на МВР е публикуван в днешния брой на Държавен вестник.  Той беше подписан от Радев на 29 август. Публикуван е и указът, подписан на 25 август, с който президентът назначава Мария Цоцоркова - Каймакчиева за посланик на България в Република Южна Африка..

публикувано на 02.09.25 в 15:46
пенсионери

Пенсионерите в Силистренско: Тревожи ни не превалутирането, а ниските доходи и високите цени

Предстоящото въвеждане на еврото у нас от 1 януари 2026 г. е тема, която предизвиква притеснения сред пенсионерите в Силистренска област. Но не самото превалутиране на пенсиите буди техните страхове, а фактът, че парите им няма да стигат в условията на растящи цени и злоупотреби на пазара. На този фон Националният осигурителен институт започна..

публикувано на 02.09.25 в 15:45

Заради безводието: 7 дни с частично бедствено положение в Плевен и Долна Митрополия

Областният управител на Плевен Николай Абрашев обяви за 7 дни частично бедствено положение в Плевен, Долна Митрополия и населени места от тези общини . Причината е безводието . Ситуацията налага бързи мерки, за да се справят и подготвят за нормалното започване на новата учебна година. Частичното бедствено положение в Община Плевен е за: гр...

публикувано на 02.09.25 в 15:25
Премиерът Росен Желязков посреща Урсула фон дер Лайен на летище Пловдив

EK: Час и половина е кръжал над Пловдив самолетът с Фон дер Лайен след изключването на GPS-а

От Европейската комисия обявиха нови подробности по случая със заглушения Джи Пи Ес (GPS) сигнал към самолета, с който в неделя у нас пристигна председателят на Комисията Урсула фон дер Лайен. Самолетът е кръжал час и половина над летище Пловдив, преди да кацне, обяви завеждащата пресслужбата на Еврокомисията Паула Пиньо, която също е..

публикувано на 02.09.25 в 15:18