Минералните води у нас са били изследвани до 2000 г. от Националния институт по курортология, физиотерапия и рехабилитация, който се е занимавал със съчетанието на различните природни ресурси у нас. Той вече не съществува и в момента няма кой да следи за качествата минералната ни вода. Тя е с променен състав и единна политика за запазване на това природно богатство няма, каза за Радио София председателят на сдружение „Аз обичам водата“ Антоанета Салфидж.
За да бъде насочено общественото внимание към този проблем, Българската асоциация по водите и сдружение „Аз обичам водата“ обявиха национален фотоконкурс „Изворите в България“.
Фотоконкурсът тече в момента, а всеки, който иска да се включи, може да качва снимки на сайта waterbridge.info до 16 февруари. Ще има и онлайн гласуване, а 50 от най-добрите фотографии ще бъдат включени в изложба в рамките на седмицата на водата от 22 до 28 март.
Още - чуйте в звуковия файл.
Искане за нов конвергентен доклад, бих казал без ирония - дивергентен доклад, е решение на правителството на България. Трябва да се прецени имаме..
Ляво-центристко управление, което има ляво-центристка парламентарна опозиция . Така определи политическата обстановка в страната в интервю пред БНР д-р..
Няма инициатива, няма желание от правителството в Скопие да се организира съвместно честване на нашия общ герой Гоце Делчев. Това каза пред БНР..