БСП започва подписка в страната за спиране на сделката за продажбата на ЧЕЗ и ще внесе искане в съда. Това заяви лидерът на социалистите Корнелия Нинова: "Да съберем подписка, юристите да я оформят подходящо, да внесем един колективен иск пред съдилищата..
"Премиерът Бойко Борисов иска да има пълен контрол върху сделката за продажбата на активите на енергийното дружество ЧЕЗ". Това обяви след среща с министър-председателя собственикът на дружеството "Инерком", избрано за купувач на активите на ЧЕЗ в..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че специалният му пратеник Стив Уиткоф е постигнал "голям напредък" в днешните си разговори в Москва за прекратяване на войната в Украйна. Путин се срещна със спецпратеника на Тръмп Стив Уиткоф..
В резултат на успешно проведена специализирана операция служители на полицията в Девня, Вълчи дол и отдел "Криминална полиция" при ОДМВР - Варна са разкрили две наркооранжерии, оборудвани с високотехнологични системи за контрол на температура, влажност и..
Президентите на Съединените щати и Украйна Доналд Тръмп и Володимир Зеленски са обсъдили по телефона днешната среща в Кремъл между руския лидер Владимир Путин и американският специален пратеник Стив Уиткоф. Това съобщи изданието "Украинская правда", като..
Режим на водата се въвежда и през деня в Плевен, Долна Митрополия и други населени места от областта, съобщават от местното ВиК-дружество. От "Водоснабдяване и канализация" ЕООД - Плевен (ВиК) допълват, че се налага въвеждане на график за..
За спешна проверка на “Лукойл Нефтохим Бургас" и "Лукойл-България се обяви лидерът на ДПС Делян Пеевски. Той ще сезира НАП, Агенция “Митници”, КЗК и ДАНС. Проверката трябва да установи дали компанията не създава умишлено дефицит на пазара на горива,..
В Хирошима се проведе възпоменателна церемония по случай 80-тата годишнина от атомната бомбардировка на Хирошима от САЩ. Около 55 000 участници, включително международни гости от рекордните 120 страни и региони, запазиха минута мълчание в 8:15 ч...
Пожарът в Харманлийско навлезе и в община Любимец, в посока село Йерусалимово, където е обявено частично бедствено положение, съобщи БТА. Областният управител на Хасково Стефка Здравкова каза, че няма опасност за селото и засега не се налага..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши..