Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Цветан Цветанов и Крум Зарков "кръстосаха шпаги" заради президента

| обновено на 20.04.18 в 12:03
Снимка: Ани Петрова, БНР

Председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов потвърди днес позицията си, че в черновата на заключителния документ от вчерашния Консултативен съвет за национална сигурност (КСНС), публикувана от администрацията на Президентството, е имало изводи, несъвместими с членството ни в ЕС и НАТО. В парламента Цветанов коментира, че президентът ни тласка в посока на Изток и че Радев е срещу българската евроатлантическа ориентация и членство.

"Не фигурираха никъде текстове, които да кореспондират с позицията на Европейския съюз и на НАТО, но фигурираха текстове от позицията на Русия, която беше изразявана в публичното пространство и се въвежда обществото в заблуждение, че едва ли не Великобритания, Съединените щати и Франция са направили тази атака (става дума за Сирия) само и единствено, за да могат действително да атакуват обекти и да ескалират напрежението на място", каза Цветанов.

Прессекретариатът на държавния глава нарече късно в четвъртък "манипулативни" предишни подобни твърдения на Цветанов и разпространи предложението на президентската институция за становище на КСНС .

Заместник-председателят на "БСП за България" Крум Зарков опроверга днес коментарите на Цветанов по адрес на Румен Радев и ги нарече "политическо интригантство".

"Поредното упражнение в политическо интригантство от страна на господин Цветанов към президента. Смешно е и е жалко, защото показва как се отклонява вниманието от съществените теми. Президентството излезе с документи – както работният документ, така и финалният документ, който е приет. Всеки един може да прочете и да си направи сметка. Няма нищо такова. Позицията, която там е изразена, е една умерена, нормална позиция", каза Зарков. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Румен Радев

Румен Радев: Упреците за някои сектори не бива да се тълкуват като опити за конфронтация

Президентът Румен Радев заяви, че не търси конфликти, а сътрудничество в името на България. В Монтана държавният глава отговори на критиките на Цветан Цветанов от ГЕРБ, като подчерта, че финансирането на предизборната му кампания е напълно..

публикувано на 20.04.18 в 11:39
ВИЖТЕ ОЩЕ

Жители на столичния квартал "Княжево" на протест за безопасност на пътя

Жители на столичния квартал "Княжево" излязоха на протест и поискаха засилване на пътната безопасност в района на един от най-натоварените булеварди в София - "Цар Борис Трети". Протестиращите блокираха локалното платно на бул. "Цар Борис III" и..

публикувано на 12.03.25 в 19:24
Йонко Грозев (вляво) и Орлин Колев на изслушването в Комисията по конституционни и правни въпроси на НС - .12 март 2025 г.

Делото за изборите за 51-во НС стана водеща тема на изслушването на кандидатите за конституционен съдия

Делото за изборите за 51-во Народно събрание стана водеща тема по време на изслушването на двамата кандидати за конституционен съдия от квота на парламента в ресорната парламента комисия.    За вакантната от месеци позиция са номиниране преподавателя по..

публикувано на 12.03.25 в 19:07

Протест на "Правосъдие за всеки" пред Съдебната палата в София

Протест пред Съдебната палата заради напрежението между Конституционния съд и прокуратурата около делото за законността на парламентарните избори на 27 октомври миналата година.  Организатор на демонстрацията е инициативата "Правосъдие за всеки". От..

публикувано на 12.03.25 в 18:45
Търговец на Нюйоркската фондова борса, САЩ, 11 март 2025 г.

Джеймисън Гриър, представител на Белия дом по въпросите на търговията: ЕС е откъснат от реалността

Американският министър на търговията Хауърд Лътник заяви, че нищо не би спряло президента на САЩ Доналд Тръмп при налагането на мита в размер на 25 процента върху вноса на стомана и алуминий в страната.  Лътник посочи пред "Фокс Бизнес Нетуърк", че ще..

публикувано на 12.03.25 в 18:19

Иво Иванов: Тръмп ще се опита да изопачи Конституцията, за да се кандидатира пак

Обществото в САЩ е състояние на шок. Хората си дават сметка, че САЩ вече не е конституционна демокрация, а авторитарно общество. Но това просветление идва много бавно за американците. Това каза писателят Иво Иванов в интервю от САЩ за БНР...

публикувано на 12.03.25 в 18:18
Привърженици на Калин Джорджеску на протест пред Конституционния съд на Румъния - Букурещ, 11 март 2025

Лидерите на две крайнодесни румънски партии ще се кандидатират на президентските избори

Лидерите на двете румънски крайнодесни партии - Алианс за обединение на румънците и Партията на младите хора, Джордже Симион и Анамария Гаврила, ще се кандидатират за президентските избори в страната през май. Румънски крайнодесни партии решават..

публикувано на 12.03.25 в 18:13
Министърът на отбраната Атанас Запрянов

Няма решение България да се включва в коалиция на желаещите за мироопазваща мисия за Украйна

Няма решение България да се включва в коалиция на желаещите за мироопазващи мисия за Украйна. Това стана ясно от думите на министъра на отбраната Атанас Запрянов на въпроси на депутати в ресорната комисия.  Днес на форум в Париж се решава как Европа да..

публикувано на 12.03.25 в 18:00