Американският президент Доналд Тръмп кани руския си колега Владимир Путин във Вашингтон. Тръмп е поискал от съветника си по националната сигурност Джон Болтън да изпрати поканата.
Президентът Тръмп очаква Путин във Вашингтон за среща наесен, съобщи говорителят на Белия дом Сара Сандърс в Туитър.
Само преди ден той заяви в интервю, че държи руския президент лично отговорен за опитите на Кремъл да се намеси в президентските избори през 2016 г., а часове по-късно Сандърс обяви, че разговорите за среща между двамата президенти са започнали.
В съобщение в Туитър самият президент Тръмп написа: "Очаквам с нетърпение втората ни среща с Путин”. След това публикува изказване на Хилъри Клинтън, в което опонентката му казва “Много бихме искали да видим Русия силна. Защото една стабилна и просперираща Русия ще е от полза за целия свят”. А коментарът на Тръмп гласи: "Ще се научат ли някога демократите и фалшивите новини? Класика".
Директорът на националното разузнаване Дан Коутс коментира, че все още не знае какво са обсъдили Тръмп и Путин в понеделник и че не е запознат с новината, че се планира втора среща във Вашингтон тази есен.
Междувременно вицепрезидентът на "Microsoft" Том Бърт заяви, че компанията вече е работила с американското правителство, за да предотврати руски хакерски опити спрямо трима кандидат-президенти досега.
По думите на Бърт, хакерите са използвали тактики за фишинг подобни на тези от 2016 г., с които са проникнали в сървърите на Демократическата партия. Според него активността на руските хакери в момента е доста по-слаба, отколкото е била по времето на последната президентска надпревара.

Наркодилър, който е организирал нападение от името на руската наемническа група „Вагнер“ срещу склад, съхраняващ помощ за Украйна, е „водил продължителна кампания на тероризъм и саботаж на територията на Обединеното кралство“, стана ясно в Централния наказателен съд в Лондон. 21-годишният Дилън Ърл е признал, че е организирал нападението срещу..
Над 1 млн. лева са осигурени за ремонт на читалище „Съгласие“ в Ямбол. В началото на годината от Регионалната здравна инспекция забраниха театралният салон в сградата да бъде използван заради опасност от падащи предмети. Затварянето на театралния салон остави без зала Драматичния театър „Невена Коканова“ и вече 10 месеца всички спектакли,..
Днес съд в Белфаст призна британски войник за невинен в убийство в единствения процес срещу член на британските въоръжени сили за убийствата в "Кървавата неделя" през 1972 г. на 13 невъоръжени католически демонстранти за граждански права в Северна Ирландия, съобщи агенция Ройтерс. През 2010 г. британското правителство се извини за "неоправданите"..
"Управляващите излъгаха младите лекари и няма да удовлетворят техните искания за увеличаване на заплатите им по време на бюджетната процедура" - това обяви председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев. По думите му това става ясно от писмо от Министерството на финансите до председателя на Комисията по здравеопазване в НС Костадин Ангелов:..
По искане на депутатите от ПП-ДБ Манол Пейков и Даниел Лорер в парламентарната Комисия по културата и медиите се проведе изслушване на директора на дирекция "Връзки с обществеността" на Народното събрание Цветомира Жекова. Поводът е отнемането на акредитацията на Кристияна Стефанова, доскорошен репортер в телевизия "Евроком", а сега репортер в..
При изпълнение на планирани парашутни скокове днес, 23 октомври, е станал инцидент с военнослужещ от Съвместното командване на специалните операции. Това съобщиха от пресслужбата на Министерството на отбраната. Пострадалият – младши сержант М.М., незабавно е транспортиран с военен хеликоптер в болница, където се извършват необходимите..
Десислава Тодорова от "ДПС-Ново начало" е новият председател на Общинския съвет в Пазарджик. След 7 часово заседание и три неуспешни опита Десислава Тодорова събра 26 гласа от общо 41 гласували. Новите общински съветници в Пазарджик се заклеват и си избират председател Д-р Елисавета Генчева-Георгиева от "Продължаваме промяната" получи 13..
Как осигуриха мнозинство за нещо, което го няма? Никой не знае какъв ще е Бюджет 2026, но го подкрепят! Шокирана съм от днешното изявление, освен, че..
Българските управляващи са имали предварителна информация за евентуални санкции върху руските петролни компании и конкретно към "Лукойл" и затова,..
"Много се радвам, че конференцията "Обществените медии - силата на аргументите" събра хора от всички краища на света" . Това заяви пред БНР Милен Митев..