Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Селекционерът на волейболистките след 0:3 с Турция: Слаб мач, нямаме оправдание

Иван Петков и Христина Русева са много разочаровани от загубата.
Снимка: ФИВБ


Иван Петков, селекционер на волейболните ни националки, бе изключително разочарован от загубата срещу Турция с 0:3 (17:25, 23:25, 12:25) в третия мач от групата в Сапоро на световното първенство. Във втория гейм нашите водеха с 16:12 т., след това с 20:17, но така и не намериха пътя към победата поне в тази част.

В останалите две доминацията на туркините бе тотална, като в нашия отбор не вървеше дори един елемент от играта. След края нито една волейболистка не пожела да коментира събитията на терена, само капитанът Христина Русева заяви на официалната пресконференция с едно изречение, че е много разочарована и тъжна.

Иван Петков сподели пред БНР: „Слаб, слаб мач с изключние на втория гейм, в който пак допуснахме елементарни грешки. Не смятам да се оправдавам с каквото и да било. Играхме слабо и във фаза посрещане бяхме катастрофа. Има нещо, което явно пречи, нямам обяснение. Взимахме грешни решения в атака, на второ подаване, а и сервисът ни не беше на нужното ниво. Не мога да кажа дали момичетата са играли със страх, но имаха мотивация и амбиция. Проблемът си е изцяло наш. Не успяхме да играем и да вложим емоция дори. Това е, което е по-страшното. Излизаме срещу Китай и Канада да спечелим, за да продължим на първенството“. 

България излиза срещу олимпийските шампионки от Китай в сряда от 13:20 часа наше време.

Чуйте още от Иван Петков в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Втората разпределителка на България Петя Баракова вдига топката към Нася Димитрова.

Волейболистките отстъпиха на Турция

Националният отбор на България по волейбол за жени загуби от Турция с 0:3 (17:25, 23:25, 12:25) в мач от световното първенство в Сапоро. Срещата продължи 78 минути. Селекционерът Иван Петков заложи на следния състав: Лора Китипова, Христина Русева,..

публикувано на 02.10.18 в 11:51
ВИЖТЕ ОЩЕ

Американски гимнастички с лагер у нас

Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас.  Американският тим пристигна в..

публикувано на 27.11.25 в 13:21

Лудогорец - Селта пряко по "Хоризонт"

Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор..

публикувано на 27.11.25 в 06:13
Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен)

Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен) през сезона

Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в..

публикувано на 27.11.25 в 00:30
Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър

Цървена звезда обърна Олимпиакос в Евролигата

Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с..

публикувано на 26.11.25 в 23:05
Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара..

публикувано на 26.11.25 в 23:01
Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3

Левски пак загуби от Лас Палмас и продължава за Купата на ЦЕВ

Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по..

публикувано на 26.11.25 в 21:34
Марица започна със загуба Шампионската лига

Марица започна с поражение Шампионската лига по волейбол

Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув..

публикувано на 26.11.25 в 21:26