Бившият изпълнителен директор на Корпоративна търговска банка Александър Панталеев е с обвинение по разследването за пране на пари срещу депутата от БСП Елена Йончева. Според обвинението, той е действал в съучастие с другия директор на фалиралата преди четири години банка - Георги Христов, на когото се очаква също да бъде повдигнато обвинение. И двамата са подсъдими по делото за присвояването на близо 3 милиарда лева от КТБ, което се гледа в Специализирания наказателен съд и в което задочно подсъдим е банкерът Цветан Василев.
От прокуратурата не предоставиха официална информация за обвинението на Панталеев, но при оповестяване на подробностите около разследването за пране на пари срещу Елена Йончева от спецобвинението обясниха, че извършеното от нея престъпление е било по поръчение на организирана престъпна група, част от която са и длъжностни лица от фалиралата Корпоративна търговска банка. Предполагаемата схема е - през 2011 година по нареждане Цветан Василев бившите шефове в КТБ са присвоили пари, които Йончева изпрала през 2012 - 2014 година през офшорната си фирма.
На Александър Пантелеев е наложена мярка за неотклонение 50 хиляди лева, която той ще обжалва.
Преди дни депутатът от БСП Елена Йончева също обяви, че ще обжалва паричната си гаранция от 20 000 лева.
Състав на Районен съд – Свиленград не уважи искането на прокуратурата за налагане на постоянна мярка за задържане под стража за Димитър Перчемлиев и снаха му Росица Перчемлиева и постанови парична гаранция от по шест хиляди лева за всеки един от тях, предаде БТА. Перчемлиеви са обвинени за държане на акцизни стоки в голямо количество без..
Протестно автошествие със знамена и плакати "Битката тепърва предстои ","Не на еврото", организирано от партия "Възраждане", премина по централните улици на Варна Протестиращите казаха, че няма да се откажат от протестите и че до първи януари могат да се задействат механизми, които да възпрепятстват влизането ни в еврозоната, въпреки..
"Продължаваме промяната" ще внесе есента вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков срещу "ограбването на българския народ". Това обяви председателят на партията Асен Василев. Решението е взето на провелия се днес Национален съвет на ПП. От формацията ще предложат три теми на партньорите си от „Демократична България“:..
Година след първия си протест, от гражданската инициатива "Опълченци за София" излизат на нова демонстрация - този път срещу готвеното отваряне на движението по ремонтираната улица "Опълченска". В петък от Столичната община обявиха, че в началото на следващата седмица ще бъде пуснато движението в участъка между булевардите Сливница и Тодор..
Председателят на КЗП Мария Филипова заяви, че наблюденията в аптеките показват опити за неправилно превалутиране върху опаковките в момента. След 8 август, това ще бъде санкционирано като нарушение на закона. Комисията за защита на потребителите информира, че в резултат на масирани проверки в търговски обекти, аптеки, включително онлайн аптеки,..
30-процентно мито върху целия внос от Европейския съюз от 1-и август, обяви американският президент Доналд Тръмп. Същата ставка ще бъде прилагана и за продуктите идващи от намиращото се в съседство Мексико. Планираната завишена митническа ставка от 30% спрямо Европейският съюз и Мексико беше обявена, след като президентът Тръмп публикува..
Няма данни за физическа агресия спрямо родилката Антония Андонова по време на раждането на бебето ѝ в университетска болница "Майчин дом". Това показва проведената вътрешна проверка в лечебното заведение, съобщи доц. Сергей Славов, началник на Родилна зала в болницата. Лекари от дежурния тогава екип представиха информация за раждането, а..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Налице е култура на злоупотреба с т.нар. неотложност . Прокуратурата заедно с МВР прави каквото си иска, а съдът най-често като селски кмет одобрява..
60 млади учители от цялата страна обсъждат до края на тази седмица в архитектурния резерват Арбанаси какво е да си преподавател на дигитално..