Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Котката на Карл Лагерфелд е сред потенциалните му наследници

Шупет
Снимка: Инстаграм

Шупет - любимата котка на починалия във вторник моден дизайнер Карл Лагерфелд може да наследи част от богатството му, пише в. „Фигаро“, цитиран от БТА.

Ексцентричният творчески директор на „Шанел“ се сдоби с бялата си писана през 2011 година. Тя веднага се превърна в светска знаменитост с участие във фотосесии и много последователи в „Инстаграм“.

„Шупет си има свое състояние, тя ми е наследница, и ако се случи нещо с мен, човекът, който ще се грижи за нея, няма да има нужда от нищо“, беше споделил дизайнерът в едно свое интервю.

Във Франция животните не могат на станат наследници, тъй като от правна гледна точка не се явяват нито физически, нито юридически лица. Но това е възможно в Германия, а Лагерфелд има германско гражданство. При споровете за наследство се взема предвид страната на постоянно пребиваване (в случая за дизайнера това е Франция) и се предполага, че Лагерфелд е завещал на домашния си любимец средства или чрез фонд, или чрез физическо лице.

Според изчисления на американски медии личното състояние на модната икона възлиза на около 200 милиона долара. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Лагерфелд беше божество сред простосмъртните в света на модата.

Почина Карл Лагерфелд

Световноизвестният моден дизайнер Карл Лагерфелд почина на 85-годишна възраст в Париж, предаде Би Би Си. Въпреки че е работил за много модни марки, той успява да запази собственото си чувство за стил по време на цялата си кариера. Успехът му се..

обновено на 19.02.19 в 15:31
ВИЖТЕ ОЩЕ
Гроздан Караджов

Операторът на летище "Васил Левски" София е глобен и предупреден с отнемане на лиценза

Операторът на летище "Васил Левски" София е бил глобен и предупреден с отнемане на лиценза заради вчерашния скандал между пътничка и представител на наземния оператор “Голдеър Хендлинг България", които придоби широка популярност в социалните мрежи.Това..

публикувано на 25.07.25 в 19:24
Радостин Василев

Общата среща за обсъждане на внасяне на нов вот на недоверие се провали

Общата среща на опозиционните партии за обсъждане на нов вот на недоверие на правителството се провали. Срещите ще бъда индивидуални, съобщи лидерът на МЕЧ Радостин Василев. Разговор с Величие вече е проведен, а по-късно ще има такъв и с..

публикувано на 25.07.25 в 19:14

Червен код за екстремно горещо време в събота с температури над 41 градуса

Времето в събота ще бъде още по-горещо, като Националният институт по метеорология и хидрология издаде червен код (трета степен) за опасно горещо време в 12 области на страната - Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Велико Търново, Русе, Ямбол,..

публикувано на 25.07.25 в 18:57

Депутатите приеха на първо четене промени в Закона за признаване на професионални квалификации

Без дебат, със 137 гласа "за" и само 3-ма въздържали се (от Величие) депутатите приеха на първо четене промени в Закона за признаване на професионални квалификации. Измененията предвиждат автоматично признаване на професионалната квалификация на..

публикувано на 25.07.25 в 18:24

Напрежението между Тайланд и Камбоджа се засилва

Напрежението между Тайланд и Камбоджа се засилва. Официален Банкок предупреди, че сблъсъците със силите на Пном Пен могат да "прераснат във война". До момента се съобщава за най-малко 16 загинали, а десетки хиляди са напуснали домовете си в..

публикувано на 25.07.25 в 17:48

ЕК намалява финансовата помощ за Украйна заради неизпълнени реформи

Европейската комисия намалява финансовата помощ за Украйна заради неизпълнени реформи, съобщават медиите в Киев. Страната се нуждае от десетки милиарди долари, за да покрие бюджетния си дефицит, призна президентът ѝ, който е под силен натиск от..

публикувано на 25.07.25 в 17:40
Гроздан Караджов

Гроздан Караджов: България никога не е изживявала толкова тежка криза с липса на вагони

Липсата на достатъчно вагони в БДЖ "Пътнически превози" е причина за проблемите с продажбата на билети с липсващи места и възможността за замяната им. Това каза министърът на транспорта Гроздан Караджов в отговор на въпрос на депутат. По думите..

публикувано на 25.07.25 в 17:00