Увеличаващ се брой американци смятат, че имиграцията в страната е необходимо да остане на същите нива или да се покачи. Според анализ на ново проучване повече демократи отколкото републиканци искат да видят по-голям брой имигранти в САЩ.
Данните са на престижното "Дженерал Сошъл Сървей" за миналата година и показват спад от 41 на 34 процента при американците, които са за намаляване на имиграцията. АП отбелязва, че за първи път при задаването на въпроса за нивата на имиграцията през 2004-та повече са тези за оставане на сегашното ниво, отколкото за намаляване.
Междувременно, сега 23 процента от американците искат увеличаване на имиграцията в сравнение с 2016, когато този процент е бил 17.
От изследването още става ясно, че има нарастваща пропаст между партиите по въпроса. Изводът от анализ е, че почти две-трети повече демократи отколкото републиканци са за позволяване приемането на по-голям брой имигранти.
Данните са в контраст с лансирането от Белия дом на нужда от по-строги мерки за опазване на границата.
Едно от тълкуванията е, че американците са по-толерантни по отношение на имигрантите отколкото президента Доналд Тръмп, който направи темата за имиграцията основна в предизборната си кампания. Като президент Тръмп настоя за повече средства за изграждане на стена по границата с Мексико и въведе забрана за влизане в страната на граждани от предимно мюсюлмански държави.
Един работник е загинал, а друг е пострадал тежко при инцидент в горнооряховска фирма. Инцидентът е от събота по обяд, но за него беше съобщено днес от полицията. Трудовата злополука е настъпила при товаро-разтоварни работи около 11 часа в двора на фирма в Горна Оряховица. Дървени греди са затиснали двама работници. На място е загинал..
Три леки коли изгоряха при пожар на летището в монтанското село Ерден. Спасена е цистерна с пропан-бутан от 1 тон и сгради. В ломското село Станево огънят изпепели лозов масив от 30 декара Екипи на пожарната в Монтана и на сектор СОД излизат вчера след обяд на сигнал за пожар на суха трева на летището в село Ерден. Огънят е унищожил три леки..
Трябва да се работи по намаляване на загубите и да има по-пестеливо използване на водните ресурси. Това обясни пред БНР инж. Иван Иванов, председател на Българската асоциация по водите. 4.5% от населението у нас е на воден режим. Сметната палата обяви, че влиза на проверка в екоминистерството и в регионалното ведомство заради водната криза...
Част от Радомир ще бъде без вода днес, съобщават от ВиК - Перник. Екипи на дружеството ще извършват ремонтни дейности в резервоар "Ниска зона". Поради това с нарушено водоподаване ще бъдат ниските части на Радомир и кв. "Върба". То ще бъде възстановено веднага след отстраняване на проблема. Нарушено топлоподаване в Перник
Само около един на всеки шест германци казва, че би се сражавал без колебание в случай на военен конфликт, сочи ново социологическо проучване, цитирано от ДПА. Проведеното от германския институт "Форса" проучване показва, че 16% от анкетираните "със сигурност" биха се сражавали, а други 22% казват, че "вероятно" биха го направили. Ясно..
Президентът на Бразилия Луиз Инасио Лула да Силва заяви, че страната му е отворена за търговски преговори със САЩ, но само ако бъде третирана като равноправен партньор, предаде Блумбърг. "Искаме да преговаряме. Искаме да преговаряме на равни условия", заяви Лула в неделя по време на събитие на неговата Работническа партия. "Ще подкрепим нашите..
Специален съвет ще определя поне по трима подходящи осиновители за всяко дете, вписано в Националната електронна информационна система за пълно осиновяване. Това предвижда проект на правилник за дейността на Съвета, публикуван за обществено обсъждане. Задължението за изработването на правилника е част от промените в Семейния кодекс...
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
На 30 юли се навършиха 157 години от гибелта на Стефан Караджа. Паметта му бе почетена в Русе, където умира от раните си, а денят е повод да разкажем и..
Преди ден стартира новият археологически сезон в района на селищната могила Юнаците край Пазарджик. Проучванията продължават вече няколко десетилетия,..