"Само ГЕРБ, БСП и ДПС със сигурност печелят евродепутати". Това показва проучване на център "Тренд" по поръчка на "24 часа". За 58% от всички анкетирани ролята на българските евродепутати в Парламента е важна, сочи още изследването.
"СДС удари джакпота" е голямото заглавие на вестник "Стандарт". "Съюзът с ГЕРБ осигури на отломките от славното трибуквие на прехода гарантиран мандат в следващия Европарламент. Нещо, за което всички партии и коалиции без ГЕРБ, БСП и ДПС могат само да мечтаят", пише изданието. "Вече е ясно, че синият знаменосец в Брюксел ще бъде Владимир Кисьов. За един мандат той ще прибере 1 милион и 69 хиляди евро", допълва "Стандарт".
В анализ за "Монитор" проф. Михаил Константинов посочва, че и ГЕРБ, и СДС ще спечелят от явяването си в коалиция на евровота. А в интервю за "Стандарт" Боряна Димитрова от "Алфа рисърч" прогнозира, че предсрочните избори зависят от резултата от евровота. "При победа на ГЕРБ - няма да има, но при загуба са възможни всякакви сценарии", смята социологът.
Вестниците коментират и развитието по скандала с имотната сделка на заместник-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов. "Енергийният щит, на който е щял да разчита Цветанов, купувайки си луксозния апратамент, бе пробит от БСП, водена от Корнелия Нинова, която според премиера Борисов стои зад сигнала срещу имотните сделки, отбелязва "Труд".
"Новодомците в ГЕРБ натъжиха Борисов много", е заглавието на "Сега", който информира, че лидерът на партията свиква оперативното ръководство, за да обсъдят казуса с апартаментите на Цветанов и Цецка Цачева. Опозиционният "Дума" цитира президента Радев, който не вярва, че антикорупционната комисия ще проведе обективно разследване срещу Цветанов и имотните му сделки.
"След 10 години висшисти ще се трудят като шофьори и продавачки", пише на челната си страница "24 часа". Според данни от проучване на пазара на труда в челото на професиите, които ще се търсят най-много през следващите 10 години, остават шофьорите, продавачите, администраторите, майсторите. "Монитор" посочва, че през 2032 г. продавачите ще бъдат четири пъти повече от учителите. Въпреки дигитализацията обаче ръчният труд остава най-ценен, обобщава "24 часа".
"Пролетта ще е топла, но се задава суша", прогнозира за "24 часа" климатологът проф. Георги Рачев. По думите му през лятото температурите ще са с 1 градус по-високи, а през юни и юли валежите ще са с 15-20% повече.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп съобщи, че има споразумение с Украйна за добив на стратегически полезни изкопаеми и то ще бъде подписано следващата седмица, вероятно в четвъртък, съобщават Ройтерс и АФП. На пресконференция в Овалния кабинет с италианския премиер Джорджа Мелони, Тръмп допълни, че не държи украинския президент Володимир Зеленски..
Два протеста се проведоха в столичния квартал "Захарна фабрика", район "Илинден" . Жителите на разрушените по-рано тази седмица незаконни постройки затвориха за три часа движението по бул. "Сливница" с настояване да им бъде осигурен подслон от районния администрация. Жители на столичния квартал "Захарна фабрика" блокираха булевард "Сливница"..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, че очаква да бъде постигнат напредък при сключването на търговски споразумения с други страни. Той добави обаче, че "не бърза" да сключи подобни сделки, тъй като митата, които е наложил, генерират значителни приходи, предаде Асошиейтед прес. Той изрази "100 процента увереност" в постигането на търговско..
На Велики Четвъртък над 1000 великденски яйца боядисаха децата от училищата в Сливен в двора на църквата "Св. Богородица“. Голямото боядисване бе организирано от Сливенския митрополит Арсений. Дворът на църквата "Св. Богородица“ бе превърнат в работилница за боядисване на яйца. Всяко дете получи подарък и възможност за творческа изява..
МВР е предприело действия за пътна безопасност и опазване на реда по време на Великденските празници. Това съобщи в кулоарите на парламента вътрешният министър Даниел Митов: Започнаха задръстванията по Великден "В момента, по празниците - дал съм инструкции на всички служби в МВР да са на пътя, да могат хората да се изтеглят спокойно, за да..
Украйна разполага с разузнавателна информация, която показва, че Китай доставя артилерия и барут на Русия, заяви украинският президент Володимир Зеленски. "Смятаме, че китайски представители участват в производството на някои оръжия на територията на Русия“, заяви той на пресконференция в Киев. Зеленски не уточни дали има предвид артилерийски системи или..
Премиерът на Италия Джорджа Мелони се срещна с американския президент Доналд Тръмп във Вашингтон. Визитата на Мелони е първата по рода си на такова ниво, след като американската администрация обяви новата си митническа политика, която изостри отношенията между Вашингтон и Брюксел. Тръмп гледа на Мелони като на ценен посредник с Европа по въпросите..
Средната възраст на автомобилите в България е 17-18 години , посочи пред БНР председателят на Съюза на автосервизите Емил Германов. По думите му..
Акция на полицията в столичния квартал "Студентски град". Открито е голямо количество анаболни стероиди и таблетки. Двама души са..
" Няма да има нужда от голяма обществена енергия. Политическата логика води към предсрочни избори следващата година след обявяване на влизането в..