„Макар и много трудно, продължаваме да печелим малки битки по пътя да защитим справедливостта“. Така премиерът Бойко Борисов коментира развоя на събитията в Страсбург по пакета „Мобилност“. Борисов отбеляза, че вчера е провел разговори с много свои колеги:
„Но, дето се вика, да не се радваме предварително, а точно обратното - да се надяваме, че при следващото гласуване всички евродепутати от България ще гласуват и ще са там. Засега успяваме, но то не е даром и е много трудно. Огромни усилия полагаме, да видим. Можеше всичко това да мине още онзи ден, ако двама депутати още от България бяха отишли да си дадат гласа. За съжаление, не стана“.
Пакетът „Мобилност" вероятно ще бъде гласуван на минипленарна сесия в Брюксел на 3-ти и 4-ти април или на редовната пленарна сесия на Европейския парламент в Страсбург през третата седмица на месеца. Това съобщи за „Хоризонт“ евродепутатът Илхан Кючук. Той предупреди, че всяко решение, което би могло да бъде взето, е предпоследно.
„Това е тактически успех, но битката продължава“, коментира пред „Хоризонт“ евродепутатът Ангел Джамбазки:
"Не си говорим за никакви победи. По-скоро като тактически успех, първи тактически успех. Най-лошото днеска се отхвърли, но не сме отхвърлили това. Затова прибързаните радости бяха глупави".
Около 12.00 часа се очаква да започне протестът на българските превозвачи в Страсбург, а след 12.00 часа в София - пешеходното шествие на превозвачите от храм-паметника „Св. Александър Невски“ към представителството на ЕК.
Председателят на Европейския парламент Антонио Таяни съобщи, че отлага за 1 април гласуването на промените в правилата за дейността на международните превозвачи. Европарламентът днес само ще обсъди предложените промени, съобщи БТА. Предвижда се гласуването на 1 април да бъде в Брюксел. Таяни обясни, че заради множеството предложения за промени в текстовете се налага ново заседание на парламентарната комисия по транспорта. Той отбеляза, че са постъпили 1224 предложения за изменения на първоначалните текстове.
Антонио Таяни поясни, че при подобно количество текстове възможностите за допускане на грешки при гласуването са твърде големи. Парламентарните групи вече признаха, че разделението сред евродепутатите по промените в правилата е голямо.
Днес няма да има вот по пакета „Мобилност“, връща се в транспортната комисия. Това обяви пред БНР евродепутатът Петър Курумбашев. По думите му днес дебат ще има, без обаче да е последван от гласуване: „Вестта стана известна малко преди..
В Обединеното кралство депутатите гласуваха за забрана на "Палестинско действие" като терористична организация, въпреки някои опасения на правозащитници, че този ход може да се окаже удар върху легитимните форми на протест. Във Великобритания..
Азербайджанската диаспора в България осъди действията на руските сили на реда, които са довели до смъртта на граждани от азерски произход в град Екатеринбург. От сдружението призовават международните правозащитни организации да обърнат внимание..
Младите лекари от инициативата "Бъдеще в България" очакват до края на юли да има одобрен от парламента законопроект, с който се определя минималното заплащане на труда на медицинския персонал. Това стана ясно след организирана от тях дискусия по..
Иран спира сътрудничеството с Международната агенция за атомна енергия. Президентът на страната Масуд Пезешкиан утвърди решението, което бе гласувано миналата седмица от иранския парламент с аргумента, че агенцията взима страната на външните врагове на..
Отстраненият зам.-кмет на Кюстендил Кристиян Иванчов от "Продължаваме промяната" излезе с позиция по скандала. Според него решението да бъде махнат е взето едностранчиво от градоначалника инж. Огнян Атанасов и без да е разговаряно с него. Служители..
40 организации от над 15 европейски държави се обединяват , за да настояват за по-бързото приемане в националното законодателство на директивата срещу т.нар. дела шамари , които се използват, за да заглушат граждански организации и журналисти. В..
Премиерът на Румъния Илие Боложан обяви серия от мерки, включващи увеличаване на данъците и таксите в страната. Сред тях са увеличаване на ДДС и акциза върху алкохол, тютюн и горива, както и замразяване на заплатите в държавния сектор. Сред..
Още юни максималните температури в България бяха значително по-високи от климатичните норми. Тенденцията е горещата вълна да продължи . В следващите..
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Най-добрите поп певци и музиканти у нас започнаха кампания за набиране на средства за колегата си Данаил Данаилов, когото всички приятелски наричат..