Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гимнастиците ни: Класирането за многобоя на ЕП минава през чисто изпълнение на шестте уреда

Йордан Александров
Снимка: Личен архив

"Класирането за многобоя минава през чисто изпълнение на съчетанията", това е мнението на Йордан Александров, на Дейвид Хъдълстоун и на Исус Маринов, които ще представят България на европейското първенство по спортна гимнастика от 10 до 14 април в Шчечин (Полша).  Александров и Хъдълстоун ще играят многобой, а Маринов ще заложи на коронния си уред халки. Тримата гимнастици в момента са на лагер в националната база "Раковски".

"Добре се чувствам физически. Свиквам с атмосферата и с часовата разлика. За това идвам една, две седмици по-рано. Нямам много промени в съчетанията от последното състезание. Ще търся да съм по-стабилен и да няма много големи грешки. Малко повече сега съм работил върху съчетанието на кон с гривни. по-сатбилен съм и по-добре се чувствам психически. Успоредката и висилката са ми най-добрите съчетания. Там имам най-голяма трудност и се чувствам най-комфортно. Стартовите ми оценки за многобоя са на ниво", смята живеещият от 17 години в САЩ Йордан Александров.

"Имам проблеми. Но без болки не може. Тогава гимнастиката е скучна. Физически се чувствам добре. Психически също. Остава да видим как кще се представя там. Чувствам се стабилен почти навсякъде. Махнах малко от трудността на коня, заради болка. Земята ми е много стабилна, халките също. На успоредка се чувствам много добре, висилката и прескока са стабилни. Търся да изиграя навсякъде чисто. С хубави начални оценки, хубави крайни оценки и да се класирам добре в многобоя", добавя дебютантът при мъжете Дейвид Хъдълстоун.
"Има малко напрежение. Но аз нсе се влиая от това. Излизам, играя пък каквото стане. Чувствам се подготвен. Имам още една седмица и ще ицгладим още от детайлите за да сме по-точни в изпълнението. Ще наблегна най-много на отскока, върху самия финал. Там допускам почти винаги голяма грешка. Много пъти за това съм се провалял на състезания. Навън обаче, на Световни купи винаги съм изигравал. Май  од напрежение по-добре го правя. Трябва да съм много чист в изпалненията  за да видим дали сме блико до първите 8, до финалистите",  обяснява другия ни дебютант в отбора Исус Маринов.
При жените на европейското за България ще се състезава  подготвящата се в САЩ Лени Медсън, както и  Рая Ранчова.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Милена Тодорова

Милена Тодорова на крачка от медалите на СП по биатлон

Милена Тодорова записа пореден отличен резултат в кариерата си, след като завърши пета в масовия старт на 12.5 километра на Световното първенство по биатлон в швейцарския зимен център Ленцерхайде. Най-добрата българска състезателка пропусна две мишени в четирите стрелби и остана само на 24.3 секунди от шампионката Елвира Йоберг (Швеция). Тодорова..

публикувано на 23.02.25 в 15:45
Марко Одермат

Марко Одермат спечели супергигантския слалом в Кран Монтана

Швейцарският доминатор в алпийските дисциплини на ските Марко Одермат спечели супергигантския слалом пред родна публика в Кран Монтана. Световният шампион Одермат, който тръгна в стартов номер 15, пресече финала за 1:21.53 минута под бурните аплодисменти на няколко хиляди свои сънародници. Той бе най-бърз в третия и четвъртия сектор на пистата, като..

публикувано на 23.02.25 в 15:32
Микаела Шифрин

Микаела Шифрин с победа №100 за СК по ски алпийски дисциплини

Американката Микаеле Шифрин се завърна на пътя на победите, като спечели слалома в италианския зимен център Сестриере. Това е нейната победа №100 за Световната купа, като тя е абсолютен лидер сред всички състезатели в историята по този показател. От дебюта си през 2011 тя има 63 победи в слалома, 22 успеха в гигантския слалом, 5 на Супер Джи, 5 на..

публикувано на 23.02.25 в 15:20
Христина Пенева и Марияна Узунова

Бронз за България от първата за годината СК по скокове на батут

Българските състезателите спечелиха медал в първата за годината световна купа по скокове на батут за мъже и жени в Баку (Азербайджан). Христина Пенева и Марияна Узунова се наредиха на трето място в синхронните скокове при жените. Състезателките на Станислав Стоянов изпълниха отлично комбинацията си и с оценка от 45.710 точки се окичиха с..

публикувано на 23.02.25 в 15:09

Александър Николов с нов силен мач за Чивитанова

Българският национал Александър Николов направи силен мач, но неговият тим Кучине Лубе Чивитанова загуби от Тренто с 1:3 (14:25, 25:23, 23:25, 19:25). Посрещачът отбеляза 14 точки - всички от атака при 39% успеваемост, като стана най-резултатният играч за тима си в мача. След него се подредиха Джовани Гарджуло и Ерик Льопки с по 12 точки...

публикувано на 23.02.25 в 11:49

Лука Дончич и ЛеБрон Джеймс донесоха успех на Лейкърс

Лука Дончич отбеляза 32 точки и спечели 10 борби, ЛеБрон Джеймс добави 25 точки за успеха на Лос Анджелис Лейкърс над Денвър със 123:100 при гостуването си в мач от редовния сезон на НБА. Дончич игра 31 минути в своя мач №4 за "Езерняците", които спечелиха едва за втори път в последните си 15 срещи срещу Денвър. Остин Рийвс се отчете с 23..

публикувано на 23.02.25 в 10:21

Лаутаро донесе нов успех на Интер

Интер се наложи трудно над Дженоа с 1:0 в 26-ия кръг на италианската Серия А, като този успех му позволи поне временно да изпревари Наполи за първото място в класирането, преди гостуването днес на неаполитанците на Комо. Тимът на Симоне Индзаги, който е лишен за месец от титулярния си вратар Ян Зомер заради контузия, имаше превъзходство в..

публикувано на 23.02.25 в 08:06