Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дунав със седми успех за сезона

Исмаил Иса
Снимка: БГНЕС

Отборът на Дунав спечели мача с Локомотив Пловдив на Градския стадион в Русе с 2:0 и така записа втора поредна победа и седма от началото на първенството в първа професионална футболна лига.
Двубоят не започна добре за гостите от Пловдив. Във втората минута Лукас Масоеро получи червен картон, след като фаулира Светослав Ковачев в наказателното поле. За нарушението съдията отсъди дузпа в полза на Дунав, а Драгош Фиртулеску бе точен от бялата точка.
Домакините бяха по-активни на терена през първата част. Нападаха често и успяха да удвоят преднината си в 40-ата минута след добра контраатака. Ковачев напредна и подаде на Иса, а той пусна пас към Фиртулеску. Така румънецът отбеляза своя втори гол в мача.
През втората част гостите бяха по-активни, като на два пъти - в 53-ата и в 58-ата минута, Марич бе близо до гола. В 60-ата минута Карагерен също стреля опасно, но топката излезе в аут.
В 77-ата минута Петър Патев отправи удар, но вратарят Илко Пиргов отби. При добавката също не се стигна до гол.
До края на мача Дунав създаде още няколко положения, при които можеше да отбележи ново попадение, но без успех.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Националите ни загубиха от Турция в Бурса

Националите ни отстъпиха пред Турция

Националният ни отбор по футбол загуби с 0:1 гостуването си на Турция, в предпоследния си двубой от 5-та група на квалификациите за световното първенство. Срещата на стадион „Матлъ“ в Бурса регистрира пето поражение в пет мача за българите и те остават на дъното на класирането без точка, само с един отбелязан гол и 18 допуснати. Първата..

публикувано на 15.11.25 в 21:10
Баскетболистките ни победиха и Украйна

Баскетболистките ни с нова победа за ЕвроБаскет

Националният ни отбор по баскетбол за жени победи като гост Украйна с 80:60 точки във втората си среща от квалификациите за ЕвроБаскет 2027. Мачът се игра в Рига, а това е втора поредна победа за възпитаничките на треньора Таня Гатева, които са начело в група 5-та група. В първата си среща националките ни разгромиха Азербайджан в Баку със..

публикувано на 15.11.25 в 20:46
Душан Керкез

Душан Керкез си намери отбор в Гърция

Бившият треньор на футболните ЦСКА и Ботев (Пловдив) Душан Керкез вече има нов отбор. Босненският специалист застава начело на гръцкия Атромитос, като договорът му е за година и половина. Керкез започна сезона начело на "армейците", но заради серия от слаби резултати беше заменен от Христо Янев. Преди той води тима на Ботев (Пловдив), с..

публикувано на 15.11.25 в 19:44
Марица записа пета победа в шампионата

Марица с пети пореден успех в първенството

Шампионът Марица Пловдив постигна пета поредна победа от началото на новия сезон в Националната волейболна лига при жените. Пловдивчанки спечелиха с 3:0 (25:16, 25:10, 25:14) срещу домакина ДКС Варна. Състезателките, водени от треньора Ахметджан Ершимшек, изпуснаха четири точки аванс още в началото на двубоя и първият гейм вървеше точка за..

публикувано на 15.11.25 в 19:39

Яник Синер е първият финалист в Торино

Яник Синер е първият финалист в тазгодишното издание на Мастърса на осемте най-добри. На родна земя в Торино шампионът от миналата година ще защитава трофея, след като победи Алекс де Минор със 7-5, 6-2 за близо два часа игра. Вторият в световната ранглиста имаше трудности само в началото на мача, когато двамата с Де Минор влязоха в здрава битка. След..

публикувано на 15.11.25 в 17:49

Младежи с интелектуални затруднения превърнаха Ларгото в сцена на приобщаването

Пространството пред ЦУМ оживя с танц, музика и истинска човешка сплотеност по време на инициативата „Различни, но в ритъм“.  Емблематичното Ларго, част от културния маршрут, поддържан от Регионален исторически музей – София, се превърна в сцена за едно емоционално събитие, в което младежи с интелектуални затруднения показаха, че различието не разделя –..

публикувано на 15.11.25 в 17:13

Юношите ни до 19 г. отстъпиха на Франция

България U19 отстъпи с 1:2 от Франция U19 във втория си мач от Група 2 на европейските квалификации. Надир Ел Джамали откри резултата в 19-ата минута от дузпа, а Енцо Кана-Бийк удвои малко преди края на първата част. Крайния резултат оформи Георги Пенев в 79-ата минута. В 35-ата минута Филип Гигов пропусна да се разпише след центриране отдясно. Малко..

публикувано на 15.11.25 в 16:44