„Опозицията е готова за нормални избори. Да не е позволено една партия да има 10 пъти повече предимство във финансирането заради контрола върху държавните финанси, както това прави Сръбската прогресивна партия. Да не е позволено една партия да присъства в обществените медии 100 пъти повече и такива избори да се признават за легитимни. Да не е позволено една партия да има на разположение всички силови инструменти, които да използва по време на избори - от полицията до заплахите, че ще се използва и армията. С претекста за готвен държавен преврат, на който войската трябва да противодейства, за да защити страната. Да не е позволено на една партия, както прави тази на Вучич, да използва престъпници, биячи, които след изборите през 2012-та бяха освободени от затвора и влязоха в една суперструктура на Сръбската прогресивна партия, която плаши хората с бой по време на избори. Няма как едни такива избори да са легитимни“.
„Трябва да сменим цялата политическа система. Трябва да изработим и нов изборен кодекс“, категоричен бе Тадич.
По думите му в Сърбия е премахната всякаква демокрация, свобода на медиите и възможност за нормален бизнес. Той добави: „Управляващите обаче реагират по своя обичаен начин - карат служителите в държавните предприятия да участват в техните публични мероприятия, като ги задължават да пътуват до съответните места с организиран от властите превоз. Така управляващите искат да демонстрират по-големи мускули от опозицията“.
„Всичко, което управляващите правят или възнамеряват да направят, а то е - насилие, заплахи, изнудване, рекет - за всичко това те обвиняват опозицията. Когато Вучич и неговите министри наричат лидерите на опозицията фашисти, тук става дума вече дори не за политически маркетинг, а за пропаганда. Това Александър Вучич е взел от арсенала на Гьобелс. Методологията на управлението на страната е донякъде базирана на разбиранията на Гьобелс, а всеки, чиято методология се основава на фашистки, нацистки способи, накрая завършва с насилие. Това е днес атмосферата, в която Сърбия живее, и когато Вучич обвинява някого в насилие, фашизъм, олигархизъм, бъдете сигурни, че това са в най-голяма степен характеристиките на неговото управление“, коментира още Борис Тадич пред „Хоризонт“.
Снощи 150 хил. души се събраха в центъра на Белград на митинг, организиран от управляващата коалиция в рамките на кампанията на президента Александър Вучич „Бъдещето на Сърбия“. Държавният глава заяви, че на сърбите им трябва мир, ако искат икономически прогрес.
Митингът се проведе по-малко от седмица след многохилядния протест на опозиционния съюз „За Сърбия“, който за пореден път поиска да се сложи край на корупцията и да се проведат честни избори. Пореден израз на недоволство от управляващите се очаква и този следобед.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Четири пожарни екипа са участвали в гасенето на пожар в село Средище, община Кайнарджа. Огънят е избухнал в сухи треви на пасище, най-вероятно вследствие на високите температури. Благодарение на бързата намеса на пожарникарите и местни жители, пожарът е овладян на 90%, като няма данни за пострадали хора, съобщи кметът Георги Василев:..
Нов пожар в Пирин е възникнал в късния следобед. Огънят е тръгнал от запалени треви и храсти в непосредствена близост до санданското село Горно Спанчево, но вече е обхванал голяма територия от смесени гори. Пожарът в Кресненския дял на Пирин е локализиран Първи на мястото на пожара са пристигнали екипи на пожарната в Сандански, а в..
Работник на 64 години, е загинал при инцидент с машина за смилане на биомаса в ТЕЦ "Бобов дол", съобщиха от Инспекцията по труда в Кюстендил, чиито екип е направил проверка на фаталния случай. Става дума за неспазване на мерките за техническа безопасност, коментира директорът на Инспекцията Христо Демиревски. Сигналът постъпил на телефон 112,..
Стотици граждани от столицата се събраха на протест пред Съдебната палата с искане за независимо правосъдие, предаде БТА. Протестът под надслов "Да свалим бухалките на деребеите" е организиран от инициатива "Правосъдие за всеки". "България е европейска държава, краят на мафията наближава", "Законът не е бухалка", "Престанете да..
Испанският премиер защити политиката на правителството си по отношение на мигрантите. На фона на напрежението в Мурсия Педро Санчес се обяви за "безопасна, редовна и организирана" имиграция. По време на визитата си в Мавритания, министър-председателят заяви, че напредъкът и доброто икономическо състояние на Испания се дължат до голяма степен..
Навръх рождения си ден почина младият писател Иво Христов, който от години се бореше с рядко заболяване, което образуваше тумори в главния и гръбначния мозък. - неврофиброматоза тип 2 "Вместо да отпразнуваме 24 години живот, се прощаваме с него. Болката е неописуема. Трудно е да повярваме, че го няма. Сърцата ни са натежали, а думите – безсилни",..
Община Плевен подписа още 27 важни за Плевен и малките населени места в общината споразумения с Министерството на регионалното развитие и благоустройство (МРРБ) за финансиране на общински проекти със средства от държавния бюджет. Един от тях е за основен ремонт и преустройство на сгради в "Приют за безстопанствени кучета". Общата стойност е..
В "Нощен Хоризонт" гости по темата за отпуските на учителите, как почиват през лятото учителите - това коментират Дора Терзиева - старши учител в ДГ..
Обществената поръчка за десет нови автобуса до Витоша е провалена. Явили са се двама участници, като единият е бил отстранен по формални причини...
"Вчерашните протести са протести, които Варна не помни от 2013 година , когато на улицата излязоха наистина хиляди хора". Това каза пред БНР Спас..