Изборите в Украйна приключиха. Гласовете са преброени и победителят е ясен. Володимир Зеленски спечели - „стъпка и унищожи” Петро Порошенко, получавайки най-мощната подкрепа на избирателите в историята на независимата Украйна, пише „Московский комсомолец“.
Володимир Зеленски получи основните гласове в рускоговорящия юг и изток на страната. Новият държавен глава на Украйна в своята политика е вероятно да флиртува с регионите, в които не е бил подкрепен, и да не следва стремежите на основния електорат, прогнозира “Российская газета“. Той възнамерява да направи първото си работно посещение в Лвов - единствения регион, в който Порошенко спечели, и веднага обеща да защити украинския език. Зеленски напълно подкрепя закона за тотална украинизация, който Върховната Рада трябва да приеме в четвъртък и който обеща да подпише Петро Порошенко на изпроводяк.
След като спечели президентските избори в Украйна, Зеленски каза, че сред приоритетите за него са освобождаването на моряците, задържани в Керченския проток и повторното активиране на минския процес, т.е., преговорите за Донбас. Преговорите включват взаимни отстъпки. В същото време е напълно неразбираемо какво е готов Зеленски да отстъпи на Москва, ако не признае Крим за руски и какво може да направи Кремъл, ако Русия последователно твърди, че не е страна по конфликта в Донбас, коментира “Независимая газета“.
Победата на Зеленски според самия него е присъдата на Порошенко - това е израз на недоволство както от политиката на президента, така и от целия настоящ политически елит. Зеленски вече е сравняван с Тръмп и Макрон - но това, което е общо тук, е, че във всички случаи победителите успяват да се възползват от вълната от недоволство от професионални политици, които са корумпирани и слети с олигарсите, коментира "Взгляд".
Управляващите в Германия реагираха остро срещу критиките, отправени от вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс по адрес на регулациите за свободата на словото в страната. В интервю за вестник "Уолстрийт джърнъл", а след това и в речта си на Мюнхенската конференция по сигурността, Ванс първо призова германските партии да ни изолират крайната..
Институцията на омбудсмана изпрати писмо до министъра на енергетиката Жечо Станков с въпрос как ще се изготвят предстоящите сметки на клиентите на топлинна енергия в сгради – етажна собственост (СЕС), съобщава от институцията. Поводът е решението на Върховния административен съд от 10 февруари т.г., с което окончателно бе отменена..
Бургаският окръжен съд потвърди мярката за отклонение "парична гаранция от 2 хиляди лева" на Антон Иванов. Той е обвинен в незаконно притежание на пистолет със заличени номера и боеприпаси. Заради този случай бургаския полицай от "Специализираните сили" Димитър Николов, участвал в задържането на обвиняемия си подаде оставка, с мотив че има..
Вицепрезидентът на Съединените щати Джей Ди Ванс каза пред репортери след среща с украинския президент Володимир Зеленски по време на Мюнхенската конференция по сигурността, че Вашингтон иска да "постигне устойчив, траен мир" в Украйна. "Искаме войната да свърши и убийствата да спрат, но искаме да постигнем устойчив, траен мир, а не такъв,..
Министърът на отбраната Атанас Запрянов участва в 61-вото издание на Мюнхенската конференция по сигурността, която беше открита днес, 14 февруари, съобщават от пресцентър на министерството. В продължение на три дни държавни и правителствени ръководители, дипломати, водещи представители на международни институции и експерти ще обсъждат в..
Четирите потребителски организации, които инициираха вчерашния бойкот срещу търговските вериги, определиха акцията като "успешна" и призоваха за втори ден на бойкот на големите супермаркети. Федерацията на потребителите в България, сдружение "За достъпна и качествена храна“, "Обединени пенсионерски съюзи" и "Системата ни убива"..
37-годишната жена, която пострада вчера при катастрофа в Русе, все още е с опасност за живота, а от болницата призовават за кръводарители. Инцидентът стана вчера в ранните следобедни часове, когато на кръстовище два автомобила катастрофират и при сблъсъка единият напуска платното за движение и удря преминаващата по тротоара жена с двете й..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..
Години наред политиците ни не спират да атакуват държавната администрация, която изпълнява техните политики на терен . В последно време ескалират..