Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Добромир Живков, „Маркет ЛИНКС”: Не приемам обвиненията за манипулация на общественото мнение

Снимка: Радио Пловдив

„Не мога да приема обвиненията за корупция и манипулация на общественото мнение, които се приписват на бранша. Това, което Волен Сидеров твърди, че нещата, които казваме, не са верни, ми е любопитно на базата на какви данни го твърди“. Така Добромир Живков, управител на „Маркет ЛИНКС” и председател на Браншовата организация на професионалистите в маркетинговите изследвания и проучванията на общественото мнение, коментира пред БНР искането на ПП „Атака“ за антикорупционни мерки спрямо социологическите агенции.

„Правилното решение е, както и до момента се действа в България и в другите европейски държави, всичко по отношение на доброто качество и съвестното изпълнение на нашите задължения да се определя от професионалните стандарти. Саморегулацията и професионалните стандарти, които спазваме, изразени в крайните резултати, които публикуваме, са най-добрият атестат за това има ли манипулация и доколко са реалистични резултатите, които показваме“, каза още Живков в предаването „Нещо повече“.

Добромир Живков прогнозира около 30-35% избирателна активност на предстоящия евровот у нас, отлив на избиратели и паритет на двете политически сили.

Интервюто с Добромир Живков можете да чуете в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Благомир Коцев в съдебната зала, архив.

Делото срещу Благомир Коцев и още четирима души ще се гледа във Варна

Делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев и още четирима души отива във Варна. ВКС ще решава в София или във Варна да се гледа делото срещу Коцев В закрито заседание състав на Върховния касационен съд прие, че компетентен да го гледа е Варненският окръжен съд, а не Софийският градски съд. Очаквайте подробности. Прокуратурата проверява..

публикувано на 19.11.25 в 15:54

МС одобри 44 милиона лева допълнителни плащания към "Български пощи"

Правителството одобри 44 милиона лева допълнителни плащания от централния бюджет към "Български пощи".  Двадесет и пет милиона лева са за първоначалното зареждане с евро на пощенските станции в населени места без банки. Средствата ще се възстановят от дружеството до 30 септември следващата година. 19 милиона лева ще отидат за..

публикувано на 19.11.25 в 15:51

Правителството не смята, че границата по р. Дунав ще се измести в полза на Румъния

Народното събрание гласува окончателно законопроекта за ратифициране на Споразумението между българската Изпълнителна агенция "Проучване и поддържане на р. Дунав" и Речна администрация за Долен Дунав - Галац в Румъния. То е за съвместно възлагане на обществени поръчки по проект "Подобряване на условията за корабоплаване в общия българо-румънски..

публикувано на 19.11.25 в 15:41
Щети от руската атака в Тернопил, 19 ноември 2025 г.

Поне 20 са жертвите на руската атака в Тернопил

20 души са загинали при руската атака с ракети и дронове в западния украински град Тернопил. Ранените са 66. При атаката са нанесени щети на жилищни блокове, производствени и складови помещения и са предизвикани обширни пожари. Продължават спасителните действия, екипи на Червения кръст оказват помощ на нуждаещите се. Близо 50 души са..

публикувано на 19.11.25 в 15:37
Министърът на околната среда и водите Манол Генов

Нарушения в 27% от проверените участъци по Черноморието са установени от МОСВ

Нарушения в 27% от проверените участъци по Черноморието са установили контролните органи на Министерството на околната среда и водите. Министър Манол Генов разпореди проверката след наводненията по южното Черноморие през октомври.  "Басейновата дирекция" - Черноморски район и регионалните екоинспекции във Варна и Бургас са проверили 52 речни..

публикувано на 19.11.25 в 15:36
Испанският премиер Педро Санчес

Мадрид подозира Meta в нарушение на правото на поверителност

Правителството в Испания ще призове ръководители на Meta - компанията, собственик на Facebook, WhatsApp и Instagram в долната камара на парламента. Според премиера Педро Санчес американският технологичен гигант е нарушил правото на поверителност, като е проследявал мобилното сърфиране без необходимото разрешение. В остра реч по време на..

публикувано на 19.11.25 в 15:20
Георги Ангелов (вляво) и Калоян Стайков на представение от ИПИ свой алтернативен бюджет.

ИПИ представи алтернативен на държавния бюджет с драстични реформи и орязване на разходите

Институтът за пазарна икономика представи свой, алтернативен на държавния бюджет, с драстични реформи и орязване на разходите в администрацията, здравеопазването и съдебната система.  Така, според експертите, ще се предотврати задълбочаването на дефицита до края на десетилетието и ще се избегне "румънския сценарий". Решенията обаче трябва да минат..

публикувано на 19.11.25 в 15:18