Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Веселин Топалов без победа след втория ден в Абиджан

Веселин Топалов
Снимка: БГНЕС

Българският гросмайстор Веселин Топалов направи две ремита и допусна загуба във втория ден на турнира по ускорен шахмат и блиц в столицата на Кот д'Ивоар Абиджан, който е част от веригата "Гранд чес тур".

След като в първия ден от надпреварата бившият световен шампион направи три последователни равенства, в четвъртия кръг той допусна и първата си загуба, отстъпвайки с черните фигури на американеца Хикару Накамура. В петия кръг българинът направи реми с белите фигури с руснака Сергей Карякин, а в шестия кръг ново реми - този път с черните, срещу настоящия световен Магнус Карлсен от Норвегия.

В днешния трети ден от турнира Топалов ще играе с французина Максим Вашие-Лаграв, с шампиона на Африка Басем Амин от Египет и с китаеца Дин Лижън.

Лидер в класирането след първите два дни е Карлсен с 10 точки, пред Накамура с 8 точки и китаеца И Вей със 7. Топалов разделя шесто-девето място с 5 точки.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Норвегия

Норвегия на практика се класира за световните финали

Националният отбор на Норвегия практически се класира за участие на световното първенство по футбол през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада. В Осло домакините се наложиха с 4:1 над Естония и с максимален актив от 21 точки заемат първото място в класирането в група "I". Норвежците все още могат да бъдат изравнени по точки от тима на Италия, ако..

публикувано на 13.11.25 в 21:32
Мариета Дукова

Мариета Дукова: От ММС дори не ни поздравиха за европейската титла по естетическа гимнастика

Федерацията ни по естетическа групова гимнастика се готви да посрещне най-мащабното в историята на този спорт световно първенство.  На 29 и 30 ноември "Арена СамЕлион" в Самоков ще бъде домакин на планетарния форум в този красив спорт. Между 600 и 700 хиляди лева струва организацията на шампионата, а от тази сума Министерството на младежта и спорта е..

публикувано на 13.11.25 в 17:59

Ясни са датите и часовете на мачовете за Купата на България по футбол

ОТ БФС обявиха датите и часовете за срещите от втория кръг на турнира за Купата на България, както и някои промени в дни и часове за шампионатни двубои. Купа на България, Втори кръг (1/8-финал): 11.12 (четвъртък) Левски София - Витоша Бистрица 17.30  12.12 (петък) Черно море Варна - Арда        17.30  13.12 (събота) Славия - ЦСКА 1948..

публикувано на 13.11.25 в 17:42
Спортисти със Синдром на Даун

Връчиха специални награди на спортистите със Синдром на Даун

Федерацията по Адаптирана физическа активност България връчи специални награди на спортистите със Синдром на Даун по повод 10-годишния юбилей на централата на събитие в хотел "Рамада" в столицата.  Редица официални гости присъстваха на церемонията - Георги Георгиев, министър на правосъдието, Красимир Инински, президент на БФ Бокс, Красимир Дунев,..

публикувано на 13.11.25 в 17:35

Олимпиакос и Везенков с нова победа в Евролигата

Отборът на Олимпиакос, с Александър Везенков в състава си, победи гостуващия Жалгирис (Литва) с 95:78 (28:14, 22:22, 24:17, 21:25) в мач от 10-ия кръг на Евролигата и записа трети пореден домакински успех. Българският национал се разписа с 14 точки, 8 борби и 2 асистенции за 28:30 минути на паркета. Гръцкият тим доминираше от началото до края на..

публикувано на 13.11.25 в 06:12

Синер стигна полуфиналите в Торино

Яник Синер си осигури място на полуфиналите на Финалния турнир на АТП в Торино, след като победи Александър Зверев за трети път в рамките на 17 дни. Защитаващият титлата си италианец спечели с 6:4, 6:3 срещу германеца, демонстрирайки стабилна игра през целия двубой. Той направи по един пробив в двата сета, за да спечели мача. Синер има..

публикувано на 13.11.25 в 06:10

"Уембли" ще приеме финала на Европейското първенство по футбол през 2028 г

Финалът на Европейското първенство по футбол през 2028 година ще се проведе в Лондон на стадион "Уембли", съобщиха от Футболната асоциация на страната. Мачът за трофея ще се играе на 9 юли. "Уембли" ще бъде домакин и на двата полуфинални мача. Откриващият двубой, насрочен за 9 юни, ще се състои на стадиона в Кардиф. В турнира ще участват 24..

публикувано на 13.11.25 в 06:09