Голям интерес демонстрираха феновете по време на третия кръг от Републиканския шампионат по мотокрос край град Левски.
Над 3000 души изгледаха оспорваните маншове във всички класове, като 74 състезатели от България, Румъния и Турция караха на перфектното трасе.
В клас МХ 65сс Мирослав Димитров ( Марица Рейсинг Тим, КТМ, 50 точки) беше над всички и убедително спечели двата манша, като и в двете състезания зад него финишираха Венцислав Тошев (МСК Севлиево, КТМ, 44 точки) и Тихомир Йорданов (МСК Девня Марцианопол, КТМ, 40 точки).
При МХ 85 се получи същата ситуация в крайното подреждане. Християн Георгиев (Пловдив Мотор Спорт, КТМ, 50 точки) победи конкуренцията, а на втора и трета позиция след Георгиев завършиха Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна, КТМ, 44точки) и Живко Иванов (Диана Рейсинг, КТМ, 40 точки).
Майкъл Иванов (Тексим мотор спорт, КТМ) в МХ 2 показа за пореден път огромния си потенциал и талант. Иванов повеждаше конкурентите си още от старта и правеше сериозни разлики на останалите състезатели.
В първия манш Майкъл финишира с аванс от 1:30 секунди пред Жулиан Георгиев (Несебър мото, КТМ), а във втория с близо 40 секунди пред Димитър Грозданов (МХ Тийм Симитли, КТМ).
За МХ1 с актив от 50 точки краен победител стана Любомир Васев (Тексим Мотор спорт, Ямаха).
На второто място за награждаване се качи Стефан Нейчев (Еър Макс рейсинг, Ямаха, 44 точки), а трети е Калоян Илиев (МСК Севлиево,КТМ, 40 точки).
Следващият кръг от републиканския шампионат по мотокрос ще бъде на 1 и 2 юни на мотополигон "Ридо" в Самоков.
Яник Синер победи Новак Джокович с 6-3, 6-3, 6-4 и ще играе за титлата на Уимбълдън. По този начин италианецът уби мечтата на Ноле за титла №25 от Големия шлем. Във финала световният №1 ще срещне защитаващия титлата си Карлос Алкарас. Синер влезе по блестящ начин в мача, а Джокович сякаш не беше готов за битка и предаде подаването си още в третия..
Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София. Състезателят на Вихрен финишира първи за 3:53.19 минути, като не успя да доближи най-доброто си постижение в дисциплината 3:44.31, което е и световен рекорд за юноши. Това е трето злато за Мицин от..
България победи с 3:0 (25:22, 25:23, 27:25) Нидерландия в първия си мач от квалификациите за Европейско първенство по волейбол за мъже до 22 години. В Самоков избраниците на селекционера Венцислав Симеонов поведоха с 15:12 и 21:16 в първия гейм, за да го спечелят с 25:22. Във втората част "трикольорите" контролираха развоя на събитията, а в третата..
Антоанета Стефанова се класира за третия кръг на Световната купа по шахмат за жени в Батуми и намери място сред най-добрите 32 състезателки в турнира. Българката елиминира след тайбрек представителката на Армения Елина Даниелян с 3,5:2,5 точки. В първите две партии по класически шахмат в сряда и четвъртък двете направиха две ремита, което наложи..
Карлос Алкарас се класира за трети пореден финал на Уимбълдън сред победа с 6-4, 5-7, 6-3, 7-6(6) над Тейлър Фриц. Испанецът спечели последните две издания на надпреварата в Лондон и в неделя ще се опита отново да защити титлата си в мач срещу световния номер 1 Яник Синер или Новак Джокович. Алкарас започна по-активно в срещата и направи ранен пробив..
Световният шампион в шосейното колоездене Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Обиколката на Франция, след като записа победа в седмия етап - 197 километра от Сент Мало до Мюр-де-Бретан. За словенеца, който се състезава за тима на ОАЕ, това бе втора етапна победа в 112-ото издание на "Тур дьо Франс" и общо 101-ви успех в..
Левски надигра Апоел (Беер Шева) и заслужаваше напълно да спечели първия мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа, заяви старши треньорът Хулио Веласкес. Неговият отбор направи равенство 0:0 и ще трябва да отстрани израелския футболен клуб на реванша след седмица. "Ако анализираме тези 98 минути, за мен заслужавахме да спечелим. Направихме..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Налице е култура на злоупотреба с т.нар. неотложност . Прокуратурата заедно с МВР прави каквото си иска, а съдът най-често като селски кмет одобрява..
В три последователни вечери, от утре, Софийската опера и балет ще представи пред храм-паметника "Свети Александър Невски" музикалната поема "Рилският..