Тази година по граничните пунктове между България и Турция няма да има опашки, уверяват турските власти. Те са договорили с българската страна мерки за облекчаване на трафика.
Турският заместник-министър на търговията Ръза Туна Турагай заяви след посещение на ГКПП „Капитан Андреево“ – „Капъкуле“ вчера, че ще бъде увеличен броят на гишетата на граничните пунктове. Очаква се около 1 млн. души с турски произход да посетят Турция за лятната ваканция след края на месец Рамазан, който завършва в началото на юни.
Дните до петък, 7 юни, са обявени за неработни в Турция. Мнозинството от пътуващите по сухопътните маршрути предпочитат пунктовете през България и Гърция, като най-натоварен сред тях е „Капитан Андреево“ – „Капъкуле“. Това го превръща във втория най-оживен сухопътен граничен пункт в света.
Заместник-министър Турагай заяви, че през седмицата през него преминават средно по около 1000 автомобила, като през почивните дни този брой се удвоява.
Петролен танкер и товарен кораб се сблъскаха в Северно море край бреговете на Източен Йоркшър, в резултат на което е избухнал пожар на плавателните съдове. Хеликоптер на бреговата охрана беше извикан да помогне на спасителните операции след съобщения, че танкер се е сблъскал с товарен кораб в Северно море. Бреговата охрана в момента..
Президентът на Република Северна Македония Гордана Силяновска-Давкова подписа укази за отзоваване от длъжност на общо девет посланици, съобщи кабинетът на президента днес, предава БТА. Назначените посланици са задължени по закон преди да бъдат назначени да представят вижданията си за отношенията с приемащата държава или международната..
За критично ниски нива на малките язовири и водоеми в община Сатовча алармира местната власт . В почивните дни там възникнаха и горски пожари, а огнеборците едва са намирали вода за гасене на огъня. Според кмета Арбен Мименов язовирите са на критичната граница от 30 процента, а много от тях и под тези нива . Пресъхнали са и много от чешмите,..
В Бургас с възпоменателна церемония пред Паметника на благодарността беше отдадена почит пред паметта на жертвите и се преклони пред героизма на всички достойни българи помогнали за спасяването на българските евреи. На 10 март 1943 г. година администрацията на морския град, както и видни общественици се застъпват за своите съграждани евреи и..
Община Плевен обявява втори търг за продажбата на жилищен блок, закупен преди време от НЕК. Новата оценка възлиза на близо 4 милиона лева. На първия търг не са се явили желаещи, сега втората оценка е с 1 688 100 лева по-ниска, кметът д-р Валентин Христов: "Блока, който общината закупи за 2 600 000 лв., пуснахме след първата оценка за 5 665 000..
10 пъти по-малко нарушения на нискоемисионната зона в центъра на София, в която бе забранено влизането на коли с категория 1 и 2, отчете заместник-кметът по екология Надежда Бобчева. Зоната беше в сила от началото на декември, миналата година, до края на февруари, тази година. По време на тестовете през миналия ноември нарушенията са били 20..
"Качествени работни места и достойни заплати във фокуса на синдикалните организации от страните-кандидатки за членство в Европейския съюз" е темата на международна конференция, организирана от Конфедерация на труда "Подкрепа". Форумът се провежда в София със съдействието на Европейския център за работническо обучение /EZA/. Сред..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Моят апел към Борисов и премиера Росен Желязков е да поемат такъв ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана от държавния бюджет. За..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..