Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Минчо Христов: Искахме да докажем, че моралът тежи повече от парите

Снимка: БГНЕС

Хората са уморени от политици, които говорят едно преди изборите, а правят точно обратното след изборите. Може би са запомнили това, което съм правил като независим депутат. Вече са започнали да гледат по-критично към хората, които избират, и това е добре.

Така независимият кандидат за евродепутат Минчо Христов коментира високия си резултат на изборите за ЕП. Кампанията му е струвала точно 5000 лева, а дарения не са били приемани.

„Искахме да докажем, че моралът тежи повече, отколкото парите“, обяви той и се обяви за премахване на партийните субсидии:

„Можахме без партийни субсидии, без коли, секретарки и т.н. успяхме да се преборим с тези партии, някои парламентарни, които взимат многомилионни партийни субсидии“.

Според Христов кандидатите трябва да имат равен достъп до медиите, а субсидиите да отпаднат:  

„Просто тези пари - от субсидията, легитимират големите пари, давани от спонсори от корпорации, от мафията…“

Високият резултат мотивира Христов за явяване на следващи избори. Замисля „създаването на едно непартийно движение, където няма лидери, фюрери“. Формацията ще бъде движение на непартийните кандидати.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

ОбС на Дупница ще гласува за обявяване в ликвидация на местното ВиК дружество

Обявяването на ВиК - Дупница в ликвидация ще гласуват на предстоящото си заседание общинските съветници. С натрупани задължения от над 2 млн. лева ВиК-Дупница на практика фалира преди две години. Впоследствие беше присъединено към "Кюстендилска вода", което пое изцяло обслужването на града и 16-те села. Дружеството обаче остана с управител и с намалена..

публикувано на 24.10.25 в 19:34

Наталия Киселова свика извънредно заседание на НС на 28 октомври

Извънредно заседание на парламента ще се проведе идния вторник. То беше свикано от председателя на Народното събрание Наталия Киселова. Това съобщиха от пресслужбата на НС. Единствената точка в дневния ред е второто гласуване на промени в Закона за лечебните заведения (Общ законопроект, изготвен от Комисията по здравеопазването, въз..

публикувано на 24.10.25 в 19:31
Лидерът на Народно-републиканската партия (НРП) в Турция Йозгюр Йозел

Турски съд прекрати делото за отстраняване от поста му на лидера на главната опозиционна партия

Съд в Анкара прекрати делото за отстраняване от поста му на лидера на главната опозиционна партия в Турция.  Прокуратурата настояваше за анулиране на вота от 2023 г., с който за председател на кемалистката Народно-републиканска партия бе избран Йозгур Йозел, поради нередности на партийния конгрес отпреди две години. Съдиите отсъдиха, че тезата на..

публикувано на 24.10.25 в 19:10

Държавата е сключила договори за доставка на леки и тежки пожарни автомобили

Държавата е сключила договори за доставка на леки и тежки пожарни автомобили, като най-рано те се очакват през следващата година. Това обяви в Сливен директорът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов след награждаването на сливенски пожарникари по време на тържествената сесия по случай..

публикувано на 24.10.25 в 18:57

Започна срещата на върха на "Коалицията на желаещите" в Лондон

В Лондон започна срещата на върха на "Коалицията на желаeщите" за Украйна, в която влизат повече от 30 страни. В разговорите участва и украинският президент Володимир Зеленски. Програмата на Зеленски днес изглежда най-натоварена. Той се срещна най-напред с крал Чарлз Трети в замъка "Уиндзор". Зеленски участва в среща на "Коалицията на..

публикувано на 24.10.25 в 18:45
Захари Желязков

Захари Желязков: Шансовете за война в Европа не са за подценяване

Дискусията "Европа и светът между войната и мира" мина на много високо ниво. Много дълбока дискусия направихме и за съжаление тя разкри мрачна истина, че Европа е наистина между мира и войната и шансовете да има война в Европа никак не са за подценяване , затова има икономически и финансови предпоставки.  Това мнение изрази в интервю пред БНР..

публикувано на 24.10.25 в 18:29
Кирил Дмитриев и Стив Уиткоф

Кирил Дмитриев е на посещение в САЩ

Специалният представител на руския президент по инвестиционното и икономическото сътрудничество с чуждестранните партньори Кирил Дмитриев е на посещение в Съединените щати. Това предаде РИА Новости, като се позова на свой източник. По-рано и CNN съобщи, че Дмитриев е пристигнал в Съединените щати, за да продължи диалога за руско-американските..

публикувано на 24.10.25 в 18:18