Българската страна няма да прави компромис с качеството и оборудването на самолетите Ф-16, а преговорите се водят само за цената. Това увери министърът на отбраната Красимир Каракаченов.
„Просто сме съобразили нашите финансови възможности, заявили сме ги. Когато избрахме САЩ за потенциален контрагент, от Белия дом, а и от други фактори в американската администрация, имаше уверението, че те ще се съобразят с нашите финансови възможности. Но явно това съобразяване е въпрос на преговори и разговори, които ще продължат, докато намерим онази изгодна пресечна точка, която е приемлива и за двете страни“, поясни той.
Каракачанов подчерта още, че в никакъв случай това няма да е за сметка нито на въоръжението на самолета, нито на неговото оборудване.
България предпочита изтребителите Ф-16 за превъоръжаване на авиацията си, подчерта днес министърът на отбраната Красимир Каракачанов. В Русе обаче той изрази надежда за финансова отстъпка от американската компания "Локхийд Мартин". "Самолетът е хубав,..
Липсата на достатъчна ангажираност в свободното време на младите хора е една от причините за т.н. "локали", заяви пред журналисти в Батановци министърът на младежта и спорта Иван Пешев. Министър Пешев подчерта, че Министерството на младежта и..
Британските министри са подложени на натиск както от кръгове в управляващата Лейбъристка партия, така и извън нея, да признаят палестинската държавност на конференция на ООН следващия месец, като партийни високопоставени лица твърдят, че това би..
В Ловеч празникът на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност беше отбелязан с празнично шествие под звуците на "Върви народе възродени…" и награждаване на изявили се учители и ученици. Именно в Ловеч на празника на..
В парка "Княжевска градина" в София учени от Института за български език към Българската академия на науките отбелязаха с диктовки на открито за дванайсета поредна година Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура..
България отбелязва Денят на българската азбука, просвета и култура и на славянската писменост. Тържествена церемония в столицата се проведе пред паметника на Светите братя Кирил и Методий. Церемонията в София започна с молебен и тържествен..
В София беше открита 20-ата Световна среща на българските медии, организирана от Българската телеграфна агенция. Мотото на форума тази година е "Медии и знание". В срещата участват български журналисти от 25 държави, сред тях от 34 българоезични..
Израелските военновъздушни сили са нанесли през последното денонощие удари срещу 100 военни обекти на екстремисти в различни части на ивицата Газа, заявиха от армейския пресцентър. В съобщението се посочва, че израелските военни продължават да..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
По данни на Националния статистически институт от 2020 година насам има значително трайно покачване на броя на българите, които се прибират да живеят..