Лидерът на германските социалдемократи Андреа Налес подаде оставка заради рекордната загуба на европейските избори. Освен от поста председател на Германската социалдемократическа партия, тя се оттегля и от лидерството на партийната фракция в Бундестага.
Андреа Налес ще се оттегли официално в понеделник. Днес тя съобщи за намерението си с имейл до всички членове на партията.
„Дискусиите след изборите за Европейски парламент ми показаха, че вече нямам достатъчно подкрепа в партията, за да продължа да изпълнявам ролята си на неин председател. Ще се оттегля от този пост, за да освободя място за нов човек“, пише тя.
Германските социалдемократи взеха едва 15,1% от гласовете на избирателите на изборите за Европарламент. Това е рекорден срив в доверието.
При последното проучване на общественото мнение пък те са одобрени едва от 12% от германските избиратели.
За първи път като първа политическа сила в социологическите проучвания излиза Зелената партия, която е одобрявана от 27 на сто от електората. Това отваря път за нова коалиция на следващи парламентарни избори, а именно - между консерватори и зелени.
В момента Германия се управлява от коалиция между консерватори и социалдемократи, но за в бъдеще социалдемократите се отказват от този съюз, обяви финансовият министър - социалдемократът Олаф Шулц.
24-годишен пиян и дрогиран шофьор е катастрофирал снощи в паркиран автомобил до хипермаркет в Горна Оряховица. Нанесени са сериозни материални щети, няма пострадали. Инцидентът е станал пред патрулен полицейски автомобил, а няколко минути преди това в района на катастрофата е имало пешеходци. Водачът е криминално проявен, дрегерът е..
Бюджетът е червената линия за това дали правителството ще продължи да функционира нормално . Това е мнението на Светлин Тачев от социологическа агенция "Мяра". Той по-скоро е оптимист, че все пак бюджетът ще мине . "Цялото нагнетяване на напрежението - че има някаква голяма дупка в бюджета, постоянно се говори в каква икономическа криза..
"ВСС трябваше отдавна да открие нова процедура за избор на членове от професионалните квоти. Хубаво е, че Народното събрание най-после започна да прави каквото и да е за откриване на процедура за избор от парламентарната квота. От друга страна е притеснително, че се правят опити за пресиране на сроковете . Което на пръв прочит означава, че или..
Екип от 12 български ученици от 11-и клас, ръководен от Елица Павлова, спечели първо място сред участници от цял свят в престижния конкурс за проектиране на космическа колония, организиран от Националното космическо общество в САЩ. Тазгодишното издание на конкурса привлече повече от 9 хиляди ученици с над 1600 проекта от 11 държави...
В Кипър от днес в пилотно действие е електронната платформа в помощ на потребителите за сравняване на цените на стоките в различни търговски обекти. Чрез нея се осигурява по-голяма прозрачност на пазара и облекчение на семейните бюджети, казаха от търговското министерство. Електронната кошница (e-kalathi) стартира с 478 продукта, основни за..
Американският президент Доналд Тръмп повтори идеята си Съединените щати да притежават Ивицата Газа. Според него палестинците искат да се върнат там, защото нямат друга алтернатива. Тръмп е на мнение, че арабските държави се колебаят дали да ги приемат на тяхна територия само защото не са говорили с него и изрази увереност, че това ще се промени,..
" Стратегията "Сорос" на Делян Пеевски е опит да се отклони вниманието от много по-съществени въпроси в държавата, включително около неговата личност ". Това заяви пред БНР Теодор Славев от Българския институт за правни инициативи. "ДПС-Ново начало" пак внася в парламента проекторешение за комисия "Сорос" НС отхвърли предложението на..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..
Историята на Националната художествена академия е показана в изложба , която може да се разгледа до 9 март в галерия "Академия" на ул. "Шипка" 1 в..
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..