Волейболистите с труден успех над Австралия във Варна

Снимка: FIVB

България записа трета победа във волейболната лига на нациите. Пред собствена публика момчетата на Силвано Пранди надделяха много трудно над Австралия с 3:2 гейма. Победата е трета за националите, които имат и 4 загуби и общо 7 точки в актива си. Австралия е с една победа, шест загуби и 6 точки в актива.

За България срещата започнаха Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Цветан Соколов, Алекс Грозданов и либеро Владислав Иванов.

В началото на мача играта бе равностойна и резултатът се движеше точка за точка до 4:4. След този резултат след страхотна атака на Цветан Соколов и неуспешна атака на австралийците България поведе с 2 точки - 6:4. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за домакините. След прекъсването австралийците отбелязаха три поредни точки и поведоха. Последваха две равенства, след които гостите поведоха с 2 точки при 12:10. Домакините изравниха при 14:14, но при второто техническо прекъсване отстъпваха с 14:16. Заради лошо посрещане на България австралийците успяха да поведат с 18:14, след което Силвано Пранди поиска прекъсване. Националите ни продължиха да допускат доста грешки и загубиха първата част с 20:25.

В началото на втората част резултатът бе изравняван два пъти, след което Австралия се възползва от грешки на домакините и поведе с 3 точки при 6:3. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4. Гостите продължиха с добрата си игра и след прекъсването и успяха да поведат със 7 точки при 11:4. Гостите продължиха с отличната си игра, възползваха се максимално от грешките на домакините и при второто техническо прекъсване водеха с 16:11. След добра серия от три поредни точки България намали изоставането си до три точки при 14:17. След 18:22 за гостите националите ни успяха да реализират три поредни точки и намалиха пасива си до само точка - 21:22. Гостите пропуснаха един гейм бол при 24 на 22, а чрез страхотен начален удар на Тодор Скримов България изравни при 24:24. Последваха три изравнявания, след които България успя трудно да вземе втората част с 29:27.

През третата част домакините показаха много по-стойностна игра и поведоха още в началото с 4:1, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:5. След прекъсването България успя да поведе с 5 точки при 11:6. След 13:8 за България гостите успяха да реализират пет поредни точки, от които три след грешки на националите ни, и изравниха резултата при 13:13, а след това отново след грешка на домакините поведоха в резултата. След две изравнявания на резултата и с отлична двойна блокада на България при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:15 за националите ни. След прекъсването отново заради грешки на българските волейболисти австралийците отбелязаха 3 поредни точки и поведоха с 18:16. Австралия пропиля два гейм бола, но след грешка при начален удар на Георги Братоев спечели втората част с 25:22.

Четвъртата част започна с две равенства, след които домакините поведоха, а с отлична двойна блокада България водеше при първото техническо прекъсване с 8:4. След прекъсването резултатът се движеше точка за точка до 11:9. След това домакините реализираха четири поредни точки след две грешки на австралийците, прекрасна блокада и точка от начален удар на Тодор Скримов, и България поведе с 15:9. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:11 за домакините. До края на гейма домакините нямаха особени проблеми и взеха четвъртата част с 25:21 и изходът на мача щеше да се реши с тайбрек.

Българите стартираха отлично в тайбрека и поведоха с 2:0, но австралийците изравниха при 3:3. След още едно равенство националите ни поведоха с 2 точки при 6:4 и треньорът на Австралия Марк Лебедев поиска прекъсване. След прекъсването гостите изравниха резултата при 7:7, а при 8:7 за България след точка на Цветан Соколов бяха сменени игралните полета. Последваха още две равенства, след които с отлична блокада, точка от начален удар на Люк Смит и пусната топка от Бо Грейъм Австралия поведе с 3 точки при 12:9. Домакините отвърнаха с три поредни точки след грешка на австралийците, ас на Тодор Скримов и отлична блокада на Теодор Тодоров и изравни при 12:12. Последва още едно равенство, след което домакините успяха да спечелят гейма с 15:13 и съответно мача с 3:2.

Турнирът продължава утре с нови два двубоя. От 17.00 часа играят Италия и Австралия, а от 20.40 часа България среща тима на Япония.

30 пилоти ще участват в първото състезание по офроуд в Северозападна България

Състезание по траялен офроуд ще се проведе следващата събота и неделя, 5 и 6 октомври, в монтанското село Мърчево. Проявата се организира за първи път на това място. 30 пилоти от цялата страна, и екипаж от Гърция, са заявили участие в проявата.  Състезанието е част от организацията за провеждане на европейско първенство по траялен офроуд в България..

публикувано на 02.10.24 в 13:46
Илия Груев-младши

Националът Груев с контузия в Англия

Футболистът на Лийдс Илия Груев получи контузия в коляното и бе сменен още в 19-ата минута по време на гостуването на Норич (1:1) в осмия кръг на Чемпиъншип. Българинът получи медицинска помощ на терена, но не успя да продължи участието си в мача. Подробности за състоянието засега не се съобщават. Груев е сред избраниците на националния селекционер..

публикувано на 02.10.24 в 06:19
Борусия вкара 7 гола на Селтик.

Гръмки победи за Дортмунд, Барселона, Сити, Интер и Брест в ШЛ

Борусия (Дортмунд) постигна гръмка победа със 7:1 над шотландския първенец Селтик (Глазгоу) и вече има 6 точки, както и най-добра голова разлика 10:1 след първите девет мача от втория кръг на Шампионската лига. Хеттрик за жълто-черните от Дортмунд постигна Карим Адейеми, а два гола добави лятното попълнение Серху Гираси. По веднъж се разписаха Емре Джан..

публикувано на 02.10.24 в 06:13
Арсенал - ПСЖ  2:0

Резултати от втория кръг в основната фаза на Шампионската лига

Резултатите в 9-те мача от втория кръг на основната фаза на Шампионската футболна лига: Залцбург - Брест  0:4 Щутгарт - Спарта Прага  1:1 Арсенал - Пари Сен Жермен  2:0 Леверкузен - Милан   1:0 Барселона - Йънг Бойс    5:0 Дортмунд - Селтик   7:1 Интер - Цървена звезда   4:0 ПСВ Айндховен - Спортинг Лисабон   1:1 Слован Братислава - Манчестър..

публикувано на 01.10.24 в 23:54
Президентът на федерацията Илияна Раева.

Федерацията извади Елвира Краснобаева от националния отбор

Федерацията по художествена гимнастика реагира със съобщение за желанието на Елвира Краснобаева да не се състезава за България, изтъквайки като причина семейни обстоятелства, потвърдено писмено от нейната майка и законен представител Александра Чернишева,  Гимнастичката Елвира Краснобаева отказа да се състезава за България, сменя националността си..

публикувано на 01.10.24 в 16:10
Станислав Митков спечели сребърен медал на СП по таекуондо при младежи

Станислав Митков спечели сребърен медал на СП по таекуондо за младежи

Станислав Митков спечели сребърен медал на световното първенство по олимпийско таекуондо за младежи и девойки, което се провежда в Корвя. Състезателят на ВенциславСоколов отстъпи с 0:2 рунда във финала в категория 63 килограма пред  корееца Джунг Джебин. Преди да стигне до двубоя за титлата представителят на клуб „Ахил“ записа 5 победи – над Кога..

публикувано на 01.10.24 в 13:24