Два милиарда и 200 милиона лева искат САЩ за доставката на 8 изтребителя Ф-16. Това съобщи днес в Брюксел премиерът Бойко Борисов. България планира да плати цялата сума. Част от парите ще бъдат емитирани като държавен заем.
2 млрд. и 200 млн. - това беше краткият отговор на премиера Бойко Борисов са сумата в изпратения в понеделник проектодоговор за новите американски изтребители. Тя почти съвпада с очакванията на военното министерство, което обяви, че два милиарда лева се добра цена. Т.нар. таван за парите до момента не беше ясен. Милиард и 800 милиона лева е сумата, одобрена от парламента. Останалите 300 милиона, разбра се, ще бъдат емитирани като заем.
Зам.-министърът на финансите Росица Велкова заяви: „Целта на емитирането на този дълг е във връзка с евентуалното разплащане, при условие че има сделка за самолетите Ф-16. И, при условие че има сделка, ще бъдат предприети действия за актуализация на Закона за бюджета“.
Новата актуализация може да бъде направена най-рано през юли, допълни Велкова.
Софтуер, ремонт и обучение са част от сферите, в които САЩ ще търсят индустриално сътрудничество по програмата за нов изтребител, каза министърът на икономиката Емил Караниколов.
С искане на отвод на част от съдебния състав започна съдебното заседание, на което ще се решава дали бившият заместник-кмет на София Никола Барбутов ще остане в ареста, или ще излезе на свобода. Адвокатът му Ина Лулчева поиска отвод на две от трите апелативни съдийки, за да се гарантира правото на клиента ѝ на безпристрастен съд. Става..
"Пожарите бушуват повече от 12 часа. Проблемът е във вятъра. Той е като тайфун. Духа във всички посоки. Хората едва стоят прави. Има и много суха трева". Това разказа пред БНР Петър Анастасов, председател на Сдружението на българите на остров Крит, където огнената стихия все още не е стихнала. "Положени са всички усилия от страна на..
От "Величие" съобщиха, че са внесли в деловодството на НС нов вот на недоверие. Той е за "несправяне с екологичната катастрофа на България". Това обяви лидерът на парламентарната група Ивелин Михайлов Под искането за четвъртия поред вот на недоверие са се подписали от "Възраждане" и МЕЧ. Лидерът на "Величие" Ивелин Михайлов обясни защо не са..
Инж. Емил Панчев от Съюза на българските автомобилисти смята, че 90% от старите автомобили, които се внасят от чужбина, са пренавити. Пренавиването става със съответния софтуер, обясни той. Панчев посъветва при покупка на автомобил да се потърси сервизната му книжка. "Ако няма, може би има нещо проблемно". Много често, когато една..
Депутатите разискват внесения от "Възраждане" вот на недоверие на правителството на Росен Желязков за провал на фискалната политика. Пленарната зала отказа прякото излъчване на разискванията по БНТ и БНР. Предложението за пряко предаване беше направено от Петър Петров от "Възраждане" и беше отхвърлено след прегласуване с 59 гласа "за", 64..
Групите на Европейската народна партия, социалистите и демократите (S&D) и "Обнови Европа" в Европейския парламент се споразумяха за отпадането на всички споменавания за "македонска идентичност" и "македонски език" от проектодоклада за напредъка на Северна Македония. Това съобщава на страницата си във Фейсбук евродепутатът от ЕНП Андрей Ковачев...
Силните ветрове разпалиха отново пожара край турския курорт Чешме. Огънят, който е тръгнал от земеделски район, вече е обхванал и горски територии. Пламъците достигнаха до пътя Измир - Чешме, което стана причина за затварянето му. Заради опасността за населението са евакуирани жители на 2 квартала в Чешме, както и 1 в Урла. Екипите..
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Най-добрите поп певци и музиканти у нас започнаха кампания за набиране на средства за колегата си Данаил Данаилов, когото всички приятелски наричат..
По това време на годината лъчите са слънцето са особено зареждащи и носят нова енергия към нас . Нещо ни кара да се усмихнем в такъв ден, да бъдем..