Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ВКС даде 25 години на главния извършител на убийството в Български извор

Върховният касационен съд постанови окончателните ефективни присъди на трима мъже, извършили грабеж и убийство на 80-годишен бизнесмен от ловешкото село Български извор. Единият от тях е осъден на 25 години лишаване от свобода. 

След разглеждане на делото от три съдебни инстанции извършителите са признати за виновни и са осъдени по повдигнатите им от прокуратурата обвинения.

За жестокото деяние единият от тях, като извършител, е осъден на 25 години лишаване от свобода при строг режим. Наказанията на съучастниците му са по 13-години лишаване от свобода при строг режим.

Подсъдимите са осъдени да заплатят солидарно на гражданските ищци (съпругата и дъщерята на убития) общо 33 400 лв. имуществени вреди и общо 300 000 лв. за неимуществени вреди.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

МВР потвърди за ареста на 12 души от рокерската банда "Хелс Ейнджълс"

От МВР потвърдиха, че 12 души от рокерската банда "Хелс Ейнджълс" са задържани за престъпления като побои, рекет и разпространение на наркотици. Акцията на ГДБОП и прокуратурата беше проведена вчера в няколко града на страната. Членовете на "Хелс Ейнджълс" са в ареста за насилие, рекет и наркотици Престъпната група е възлагала извършване..

публикувано на 08.08.25 в 15:09

Каналджии, пияни и дрогирани да плащат стойността на чуждото превозно средство, което са използвали

Каналджии, пияни и дрогирани ще плащат стойността на чуждото превозно средство, с което са осъществили деянието. Осъдените за каналджийство ще дължат равностойност на превозното средство, с което са превели противозаконно през границата на страната отделен човек или група, в случаите, в които автомобилът липсва, бил е отчужден или не е тяхна..

публикувано на 08.08.25 в 14:52

Опит за грабеж е бил извършен пред банков клон в София

Опит за грабеж е бил извършен пред банков клон в София. По първоначална информация жена е изтеглила голяма сума пари от банка.  На излизане тя е била нападната от мъж, който се е опитал да открадне парите. Той е бил спрян от хора, които са били наблизо. Пристигналият патрул на Първо РПУ е задържал нападателя.

публикувано на 08.08.25 в 14:47
Свилен Спасов

Свилен Спасов: За Путин е важно да вземе Украйна, иначе няма Руска империя

Не би трябвало да са особено оптимистични за края на войната в Украйна очакванията от срещата Тръмп - Путин!  Това мнение изказа пред БНР Свилен Спасов, международен анализатор и автор на книжната поредицата "Власт и отговорност", като добави: "Най-тъжна е ситуацията за Украйна, защото никой от нас не знае докъде ще стигне желанието на Тръмп..

публикувано на 08.08.25 в 14:37

Търсят с конкурс директор за Окръжната болница в София

В Окръжната болница в София - МБАЛ "Света Анна", е обявен конкурс за избор на изпълнителен директор и на представител на държавата в съвета на директорите. В университетската болница "Пловдив" процедурата е за избор на целия състав на борда на директорите - трима души.  Преди няколко седмици здравният министър Силви Кирилов обяви, че..

публикувано на 08.08.25 в 14:31
Фридрих Мерц

Мерц: Германия спира износа на военна техника, която би могла да бъде използвана в Ивицата Газа

До второ нареждане германското правителство няма да одобрява износ на военна техника, която би могла да бъде използвана в Ивицата Газа, заяви в петък канцлерът на страната Фридрих Мерц в отговор на плана на Израел да разшири военните си операции там, съобщава Ройтерс. Израелският кабинет по сигурността одобри по-рано днес план за поемане на..

публикувано на 08.08.25 в 14:28

НСИ: Спад на промишленото производство и строителството през юни

През юни 2025 г. промишленото производство в нашата страна отбеляза спад през юни след два месеца на растеж, като в същото време задълбочи спада си спрямо година по-рано, докато строителството се сви за трети пореден месец, но отбеляза растеж за 18-и пореден месец на годишна база, показват данните на Националния статистически институт (НСИ)...

публикувано на 08.08.25 в 14:14