Домакинът Египет записа втора победа в турнира за Купата на африканските нации по футбол и си осигури място на осминафиналите.
Звездата на европейския клубен шампион Ливърпул - Мохамед Салах вкара един от головете за успеха с 2:0 над ДР Конго, след който отборът на Хавиер Агире събра 6 точки и измести Уганда от лидерската позиция в група “А”.
Конгоанците на два пъти уцелваха гредите, а в същото време Египет се възползва от положенията си и продължава с пълен актив и без допуснато попадение.
Салах пропусна отлична възможност още в 4-ата минута. Останал сам срещу вратаря Лей Матампи, той шутира в аут.
Малко по-късно отклонена с глава топка стигна до Марсел Тисеран, но гредата попречи на конгоанския защитник да изравни.
В 25-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на ДР Конго, при което най-съобразителен беше Ахмед Елмохамади.
Той се добра пръв до топката и откри резултата за радост на препълнения стадион в Кайро.
Салах напомни за себе си с хубаво изпълнение от фаул, но Матампи изби в корнер.
В 40-ата минута гредата още веднъж спаси Египет, този път след удар с глава на Джонатан Болинги.
В 43-ата Трезеге се разходи между противниковата защита и пусна прецизен пас към Салах, който овладя и хладнокръвно стреля за 2:0.
В другата среща от групата отборите на Уганда и Зимбабве завършиха 1:1.
Над 1000 състезателки от 20 клуба ще участват в турнира по художествена гимнастика за купа "Нюанс”. Надпреварата ще се проведе от 23 до 25 май в многофункционалната зала на Националната спортна академия "Васил Левски". Входът за зрителите ще бъде свободен. “Участниците тази година са повече. Може би това е нормално, защото ми се струва, че..
Изказвания след мача от 36-ия кръг в Първа лига между Септември и Локомотив София (0:2): Николай Митов (треньор на Септември): "Започнахме по-добре, имахме първата чиста ситуация. Момчетата се справиха добре. Те трябва да разберат, че Септември разчита на школата си. Този клуб дава шанс и стана добре. Играхме спокойно и се получиха..
Изказвания след мача от 36-ия кръг в Първа лига между Септември и Локомотив (София), завършил 0:2: Ратко Достанич (треньор на Локомотив): " Направихме това, което искахме. Благодаря на всеки един футболист, на всеки един човек в клуба. Всеки един помага. Благодаря и на треньорите преди мен. Най-важно е, че спасихме Локомотив всички..
Отборът на Локомотив София запази мястото си в Първа футболна лига. В мач от предпоследния кръг столичните локомотивци победиха с 2:0 тима на Септември. Головете отбеляза през първото полувреме Анте Аралица в 12-тата и 43-тата минути.
Хебър победи с 1:0 у дома Ботев Враца в двубой от 36-ия кръг в шампионата. Изпадналият от елита отбор от Пазарджик направи много трудна задачата на врачани да останат в Първа лига. След четвърт час игра Хебър взе преднина. Илия Русинов центрира от десния фланг, а Янис Гермуш отклони с пета към Филип Кенан-Дюнвалд, който реализира за 1:0. Дълбоко в..
Нидерландецът Дан Хул от отбора на Лидл-Трек спечели десетия етап от Обиколката на Италия - 28,6 километра индивидуална езда от Лука до Пиза. Това бе вторият и последен старт по часовник в тазгодишното издание на "Джирото", а Хул използва малкия промеждутък със слънчево време, за да зададе стандартите в днешния ден. Той измина дистанцията за 32 минути..
България ще бъде представена с пълни отбори при мъжете и жените на европейското първенство по спортна гимнастика в Лайпциг от 26 май до 1 юни. В състава при мъжете влизат Еди Пенев, Кевин Пенев, Божидар Златанов, Димитър Димитров, Даниел Трифонов и Давид Иванов, а при жените ще разчитаме на Валентина Георгиева, Никол Стоименова, Виктория..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
" Видях транспортни работници, които бяха използвани от политиците. Бяха използвани от т.нар. икономическо мнозинство в Столична община, в което за мой..