Оставаме без въздушни линейки, отбелязва във водещо заглавие в. „Телеграф“. Предупреждението е на директора на Планинската спасителна служба към БЧК Емил Нешев. Двата специално оборудвани хеликоптера вече не участват в акции у нас. Причината е, че няма как да се покрият разходите за тях. Данните на БЧК показват, че на година въздушните линейки са участвали в 5-6 акции, предимно в планината.
„Мобилни екипи стопиха опашката на Кулата“, информира „24 часа“. Докато миналия уикенд колоните автомобили стигаха до 4-5 км и се чакаше по 2-3 часа, вчера въпреки интензивния трафик преминаването през пункта ставаше за около 20-30 минути преди обед и още по-кратко след това. Потокът не е намален, но са въведени допълнителни мерки. Доставени са още мобилни устройства-четци за проверка в автобусите. На гишетата за проверка на документи има и мобилни екипи, работещи по самото трасе.
„Телеграф“ пише, че в гръцките курорти искат по 20 евро за чадър и два шезлонга на първа линия. Междувременно на българските плажове средните цени са 6,50 лв. за чадър и 5,60 лв. за шезлонг, уточнява вестникът, цитирайки данни на Министерството на туризма.
Драстично завишение на членския си внос ще приеме днес ГЕРБ на националното събрание на партията в столицата, съобщава „24 часа“. В момента членовете на партията плащат по 2 лв. годишен внос. През последните дни в централата се обсъждало увеличението му в пъти. Така партията ще има повече финансов ресурс, след като по искане на лидера ѝ - премиера Бойко Борисов, субсидии от държавния бюджет бяха орязани 11 пъти - от 11 на 1 лв., пояснява изданието.

В деня на християнското семейство Благоевград поставя началото на Коледните празници и инициативи за съпричастност и благотворителност. На централния площад "Георги Измирлиев" първата изява е на Биг бенд Благоевград, който ще изпълни любими коледни произведения. На сцената ще се качи и солистката на Камерна опера Венера Мелеки, а след нея любимецът..
Държавният бюджет за 2026 година ще бъде гласуван на първо четене в пленарната зала. Финансовата рамка за догодина е изчислена с дефицит от три на сто или 3,6 милиарда евро. Бюджет 2026 година е изчислен с лимит за поемането на нов държавен дълг от 10,5 милиарда евро, който многократно надхвърля изплащането на дефицита и рефинансирането на..
Британският премиер Киър Стармър защити решението си да пътува днес до Южна Африка за срещата на върха на Г-20 дни преди обявяването на бюджета и въпреки планираното отсъствие на Доналд Тръмп. Премиерът пристига в Южна Африка за два дни дискусии на върха и двустранни разговори по теми, включително устойчивост и икономически растеж. Но след като..
Областният управител на Плевен Мартин Мачев свика за днес заседание на кризисния щаб за безводието. На него институциите отчитат изпълнението на мерките през последния месец за осигуряване на нормално водоснабдяване в областта. Тези заседания се провеждаха всеки петък, но с решение на областния управител вече са месечни, а това ще е първото..
Над 60 служители на НОИ ще протестират днес и в Ямбол. Тяхното основно искане е повишение на заплатите - не с 5, а най-малко 20 процента от началото на следващата година. Брутните заплати в териториалното поделение на НОИ в Ямбол са между 1700 и 2000 лева и това е причината в обедната почивка от 12:30 ч и 13:00 ч. служителите да заявят своите..
Реакцията на Великобритания на пандемията от COVID-19 беше "твърде слаба, твърде закъсняла“ и доведе до хиляди повече смъртни случаи през първата вълна, се казва в доклад от разследването на вземането на решения от правителството, съобщи Би Би Си. Цели четири британски правителства не успяха да оценят мащаба на заплахата, породена от COVID-19, нито..
Съд в Мадрид осъди компанията Meta да изплати 479 млн. евро на медии в Испания заради нелоялна конкуренция. Освен тази сума, технологичният гигант ще трябва да плати още 60 милиона евро лихви. В решението на Търговския съд в Мадрид е записано, че обезщетението, което ще бъде изплатено на 87 дигитални издатели и информационни агенции, е свързано с..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
Финансовият министър Теменужка Петкова обяви правителствено решение от днес, с което 31 декември (сряда) и 2 януари (петък), са обявени еднократно за..